Мальта

МАЛЬТА, Республіка Мальта — держава в Південній Європі на Мальтійському архіпелазі, розташованому в центральній частині Середземного моря. Площа — 316 кв. км.
Найбільший острів архіпелагу — Мальта — має 27 км в довжину і 14 км в ширину. Поверхня його та інших, дрібніших островів — це невисокі плато (до 253 м), переважно  вапнякові; пологі схили чергуються знеглибокими долинами і уступами.
Клімат середземноморський, з жарким сухим літом і теплою дощовою зимою. Середнятемпература лютого +12 ° С, серпня +25 ° С, опадів випадає бл. 530 мм на рік.
Постійних річок на островах немає, а убогі опади швидко випаровуються або йдуть у карстові порожнечі, тому відчувається нестача прісної води.
Рівні ділянки плато оброблені: сільськогосподарські землі займають майже 35% території. На схилах переважають пустки з ксерофітними чагарниками. Зустрічаються окремі гаї сосен і групи типових для Середземномор’я  твердолистих дубів. Багато колючих кактусів і опунцій, а також видів, що використовуються у фармацевтиці та парфумерії: лавр, шавлія, ромашка та ін. Мальта — місце відпочинку перелітних птахів, які перетинають Середземнеморе. Для їх охорони і збереження незайманої природи архіпелагу створений заповідник Гадіра.

Мальта — це чудове море, багата екскурсійна програма, можливість вивчити іноземну мову і зайнятися дайвінгом. Останнім часом користуються популярністю програми таласотерапії, які пропонуються готелями Мальти.

Клімат Мальти
Клімат середземноморський — зими м’які, а літо спекотне та сухе. Однак морські вітри та вузькі вулиці міст і селищ роблять спеку цілком стерпною. Максимальна температура: +18 С в січні і + 35С в серпні. Середня температура: +14 С взимку і +26 С влітку. Самий жаркий період припадає на середину липня — середину вересня. На Мальті не знають ні морозу, ні снігу, ні туману.

Часовий пояс
Час на Мальті відстає від київського всього на 1 годину. На Мальтійських островах використовується напруга 220 вольт, 50 Гц або 240 В, 50 Гц. У кожному готелі зазвичай вказується тип напруги. Зустрічаються трьохсмугові розетки. Адаптер можна придбати на Мальті.

Валюта
Грошова одиниця Мальти — мальтійська ліра (ML). 1 ліра дорівнює100 центам, 1 цент дорівнює 100 миль. Обмінний курс можна дізнатися в будь-якому банку. Приблизний курс — 3 $ = 1ML. Валюту можна обмінювати в пунктах обміну валюти або в банках. Можна поміняти валюту і в будь-якому готелі, але за курсом менш вигідним, ніж у банку. Що стосується чайових, то тут прийнято давати 10 — 15% від вартості послуги.

Що побачити на Мальті?
Храми-мегаліти, середньовічні підземелля і печера Каліпсо; Мальта не стільки стара, але й таємнича. Вузькі мощені вулички її міст можуть похвалитися безліччю норманських церков і палаців в стилі бароко. У сільській місцевості безліч стародавніх споруд. Мальта пишається своїм романтичним минулим, будівлями бронзового століття і періодом мальтійського лицарства і щосили використовує це для залучення туристів. Але на островах не так багато сучасних висококласних готелів, оскільки католицька церква стримує процес модернізації.

Подорожуючі тут можуть насолоджуватися зручністю і одночасно недоторканим Місцевим зачаруванням, хоча, звичайно, умови проживання тут навряд чи можна порівняти з відомими середземноморськими курортами.

Географія
Мальтійська архіпелаг, що складається з островів Мальта, Гозо іКоміно розташований в самому центрі Середземного моря. Загальна площа становить 316 кв. км (Мальта — 246 кв. км, Гозо — 67 кв. км,Коміно — 2,7 кв. км). Довжина острова Мальти близько 27 км від південно-східної до північно-західної точки, найбільша протяжність зі сходу на захід 14,5 км. Гозо має довжину 14,5 км і ширину 7,2 км. Протяжність берегової лінії Мальти становить 137 км, Гозо — 43 км.

Глибоко порізане побережжя Мальти утворює численні гавані, скелясті бухти і нечисленні піщані пляжі. На Мальті немає ні рік ні гір. Розорані терасами на схилах пагорбів поля, розділені одне від одного кам’яними огорожами, є самою характерною рисою мальтійського ландшафту.

Національна кухня

На Мальті є безліч різних ресторанів на будь-який смак.
Але варто спробувати страви мальтійської кухні і краще це зробити в одному з простих рибних ресторанів рибальських сіл, ніж в елегантному ресторані при готелі.
Мальтійська кухня являє собою дивну суміш кулінарного мистецтва жителів островів і представників європейського континенту.
Для приготування багатьох страв мальтійських використовуються дари моря. Одне з найбільш екзотичних — незрівнянні спагетті з соусом з чорнила восьминога. Традиційний пиріг з лампукой — рибою, що нагадує за смаком тунця.
Популярні овочеві страви, наприклад, артишок, фарширований маслинами і тунцем.
А мальтійський хліб з хрусткою скоринкою дуже апетитний з помідорами, оливками і часником.
Особлива гордість мальтійської кухні — страви з кролика, який у жодному разі не повинен бути замороженим. Тільки зі свіжого кролика вийде «фенек» (кролик) по-мальтійськи. Ще неодмінно потрібно спробувати мальтійські листкові пиріжки з Рікотта і смажені в маслі пиріжки з фініками. Мальтійське вино відомо далеко за межами Мальти, як і мальтійське пиво Чіск.

Віросповідання
Мальта — католицька країна, і віра займає велике місце в серцікожного мальтійця. Характерно для мальтійців і особливе ставлення до жінки. Може бути, саме тому Ви не знайдете на Мальті стриптиз-шоу та інших подібних речей, що стали звичними для більшості країн.

Візовий режим
Якщо в паспорті вже стоїть діюча шенгенська віза (термін дії повинен бути більше терміну передбачуваного перебування на Мальті), мальтійську візу отримувати не потрібно.
Але якщо такої візи немає, треба готувати пакет документів, з чим ми Вам з радістю допоможемо!
Термін оформлення візи на Мальту — від 7 робочих днів з моменту подачі заяви.