Польша

Країна з безліччю приголомшливих історичних пам’яток і чудових місць для відпочинку як влітку, так і взимку. Рідко можна зустріти в Європі таке розмаїття пейзажів: тут на Вас чекають золоті пляжі Балтійського моря та Великі Мазурські озера, гірські вершини Татр та дикі гірські ланцюги Бескидів. Від узбережжя Балтики і до самих Татрів простягається Річ Посполита. Її тисячолітня історія багата подіями, особистостями і дивною, майже містичною взаємодією західноєвропейської та східної культур.
Столиця – Варшава;
Населення — 38 518 241;
Мова – Польська;
Релігія — католицизм;
Грошова одиниця – злотий;
Клімат. Польща розташована в зоні помірного клімату. Влітку середня температура становить +17 °С на узбережжі до 19,3 °С. Зимою  приблизно від 0 °С до – 5. Число днів зі сніговим покривом змінюється і збільшується в міру пересування на схід країни. Спекотні дні з максимальною температурою вище 25 °С спостерігаються, іноді, в період з квітня по вересень, нечасто в жовтні.
Кухня. Багато блюд польської кухні за технологією приготування і набору продуктів подібні до страв української та російської кухонь. У той же час приналежність до слов’янських народів виразилася в пристрасті до кисло-солодких або заправленим сметаною страв. Улюблена страва – бігос. У нього кладуть різного сорту м’ясо, дичину, гриби й ковбаски.

Природа Польщі дуже різноманітна. На Балтійському узбережжі є прекрасні піщані пляжі, Словінський Національний парк з йогоефірними лісами, болотами і піщаними дюнами. На північномусході країни розкинулися великі Мазурські озера. Однак, більшість туристів приваблює Краків, з його приголомшливими збереглися архітектурними дивами, якіякимось дивом збереглися після війни. Польща є країною звеличезною культурною спадщиною. Місто Лодзі пишається своєю кіношколи, альма-матер для режисерів Романа Поланскіта Кшиштоф Кесьлевскій. Тоура є рідним містом для МиколиКоперника, у Варшаві народилися Марія Кюрі і Фредерік Шопен.

Що привезти додому з поїздки в Польщу?????

Польща пишається своїми визначними пам’ятками культури. Неповторний колорит польських міст, зустрічі зі знайомими з дитинства іменами — Адам Міцкевич, Фрідерік Шопен, Станіслав Лем. Ми пропонуємо Вам пізнати польські міста, більшість з яких своїми коріннями сягають сивої давнини і є культурними, освітніми та історичними центрами Європи.

Корисні поради.

В країні великий вибір місць де зупинитись туристу (від шикарного готелю до студентських хостелів), все залежить від  фінансових можливостей.

Фотографуючи визначні пам’ятки архітектури та культури, необхідно дізнатись чи це не є забороненим. Як правило, в разі заборони є позначення.

Польща багата на різноманітні цікаві та цінні сувеніри. Найбільш популярними є предмети народного мистецтва. До речі, великою популярністю користуються вироби ручної роботи, а саме взуття, теплі светри, вовняні шкарпетки і навіть кашубська вишиванка. Також у вигляді сувенірів з Польщі можна привезти вироби з глини – горщики, глеки, глечики, миски. Особливу увагу слід надати художнім виробам зі скла, кришталю.

У Кракові та Гданську можна придбати бурштинові прикраси, кришталь і скло. В Закопане і Кракові дерев’яні, зі шкіри, вовни та льону вироби місцевих ремесел. У Познані різноманітні статуетки та інші вироби на яких зображені козлики, а у Вроцлаві – гноми. Особливим алкогольним сувеніром є «Біловезька травичка» – даний продукт виключно м’який з приємним ароматом, рекомендується дамам.

Бажаємо Вам приємного відпочинку з «Галичанкою ІФ»!