Румунія

Румунія – країна загадок та легенд, величних середньовічних замків та вражаючих краєвидів карпатської природи. Водні багатства Дунаю та Чорного моря, неймовірна архітектура, різноманіття гірськолижних курортів та щирість румунських людей зробила цю країну привабливою для різних видів відпочинку в будь-яку пору року, а таємниця, якою оповитий образ трансильванського Графа Дракули, — спокусою для кожного туриста.

 

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО КРАЇНУ

Офіційна назва — Румунія.

Столиця – Бухарест

Державна мова – румунська

Релігія. 83% — православні, 6% — католики, 11% — протестанти, лютерани, мусульмани, іудеї.

Населення: 89% — румуни, 7,9% — угорці, 1,6% — німці

Грошова одиниця — румунська лея
Обмін валют. Обміняти валюту можна в пунктах обміну та у банках, а також у спеціальних автоматах-обмінниках («валютерах»), які знаходяться на кордоні та в великих містах. Для обміну грошей необхідно мати при собі паспорт.

Час: різниці з київським часом немає (GMT +2)

Святкові і неробочі дні: 1, 2 січня — Новий рік, квітень-травень – Паска, 1 грудня — Національний День Румунії, 25, 26 грудня – Різдво, 1 травня – День солідарності трудящих, дні релігійних свят

Зв’язок: код Румунії «40», мобільні оператори — Connex Vodafon, Orange, Сosmote. В кожному готелі та на вулицях розташовані телефони-автомати, картки до яких можна придбати в магазинах та газетних кіосках.
Екстрені телефони: міліція – 955, швидка допомога – 961, пожежна служба – 981, довідка – 931

Румунія — це країна величних замків, середньовічних міст, великих можливостей для піших турів і з прекрасною дикою природою. Взимку тут рай для любителів недорогого відпочинку і лижного спорту. Румунія ще не розпещена Європою, але щосили прагне до цього, а поки цього не сталося тут можна добре і недорого провести час.

Сучасна історія Румунії настільки ж відома, як і стара легенда про Дракулу: звіряче панування диктатора Миколи Чеушеску закінчилося в 1989, але країну все ще мучить бідність і політична нестабільність. І все ж Румунія з задоволенням приймає відвідувачів, пропонуючи прекрасні тури і зовсім іншу культурну програму, ніж ви зможете знайти в будь-якому іншому місці Європи

Румунія має форму овалу і є третьою за величиною країною в Східній Європі після Росії та України. Вона знаходиться на березі Чорного моря і за годинниковою стрілкою, починаючи з півдня, розділяє межі з Болгарією, Сербією і Чорногорією, Угорщиною, Україною і Молдовою. Покриті лісами Карпати займають одну третину території Румунії; друга третина покрита горбами і плато, на яких розкинулися сади і виноградники, а що залишилася третина віддана родючій рівнині, де ростуть хлібні злаки, овочі і трави.

У Карпатах ростуть найчистіші і не зіпсовані ліси в Європі, вони багаті на бук, платан, клен, тополь і березу. Якщо ви прихильник екологічного туризму, то гори стануть ідеальним місцем для вашого відпочинку. У Карпатах зареєстровано приблизно 1350 різновидів квітів, включаючи жовтий мак і Едельвейс. На території Румунії знаходиться 13 національних парків, включаючи гори Ретезат в Карпатах, і більше ніж 500 заповідників.

Якщо люди не процвітали під час правління Чеушеску, так це робили ведмеді! Чеушеску особливо опікувався про ці звірів, заборонив полювання на ведмедів, і, в результаті, Карпати тепер є батьківщиною 60% ведмедів у Європі. Там живе приблизно 40% вовків Європи і 35% рисей, а так само олені, дикі борів, борсуки, олені, лисиці, зелені дятли, сойки і сіра сова. Взимку в Румунії мешкає половина всесвітнього кількості красногрудих гусей. Захищена дельта Дунаю привертає їх найбільшою кількістю очерету в світі.

У Румунії безліч цікавих місць, які варто відвідати під час відпочинку.

Бразіл

Оточений зеленими пагорбами Трансільванії, Бразил — одне з найбільш відвідуваних місць в Румунії. Тут відбулася перша громадська опозиція режиму Чеушеску в 1987, коли тисячі робітників вийшли на демонстрацію в протест різкого нормування кількості їжі. У відповідь війська Чеушеску розігнали робітників, а троє були вбиті. Після цього порції їжі були різко скорочені.

Центр Бразова — середньовічний саксонський місто — осередок привабливості міста. Там знаходиться Чорна церква, яка є найбільшою готичною церквою від Відня до Стамбула. Більшість людей зупиняються в Бразове, щоб здійснити тури до сусідніх пам’яток, а особливо — до замку Дракали, що знаходиться в 30 км на південь від міста.

Sighisoara

Sighisoara — це насправді другий Бразилії, але більш красивий і менш гордий, ніж його знаменитий близнюк. У цьому місті в кращому вигляді збереглися середньовічні будівлі, більшість з яких оточене легендами про Дракулу, який власне і тягнуть сюди на відпочинок туристів. Тут ви знайдете будинок Дракали — середньовічну цитадель, яка була місцем народження Влада Цепеш.

Інші достойні пам’ятки в стінах цитаделі — це каплиця, музей історії, і церква домініканського монастиря, який був головною лютеранською церквою саксонців у 1566. Сходи на 172 сходинки веде до готичної церкви на пагорбі.

Узбережжя Чорного моря

В Іспанії це — Бенідорм, в Австралії — це Голд-Кост, а в Румунії — пісок, море, сонце і романтика — це чорноморське узбережжя. Констанца — найбільший порт Румунії і другий за величиною місто країни, є головним транспортним центром на узбережжі Чорного моря і брамою до інших курортів.

Пляжі в місті брудні і переповнені, але саме місто дуже мальовничий і має декілька чудових музеїв. Якщо ви любитель повалятися на переповненому пляжі під ревучу поп-музику, то відправляйтеся на відпочинок краще на пляжі готелів.

Тімізоара

Тімізоара, в області Банату поблизу від угорського кордону, є відомим на весь світ місцем зародження революції 1989 року. На цвинтарі цього міста ви знайдете безліч меморіальних плит тим людям, які померли в боротьбі за краще майбутнє. Так само такі плити інкрустовані в стіни на вулицях прямо в місті. Біля таких пам’ятників досі лежать свіжі квіти.

Реформістська церква Токес — точка займання революції, знаходиться на півдні від міського центру — одне з місць, гідних вашої уваги на відпочинку. Інші головні визначні пам’ятки включають в себе римсько-католицький собор і сербський православний собор, які знаходяться в самому центрі міста на протилежних сторонах Piata Unirii — самої мальовничій площі Тімізоари.

Румунська кухня використовує різноманітні овочі, фрукти, приправи та спеції. Для неї характерне багатство страв з бринзи та кукурудзяної муки (мамалиги), що стало візитною карткою країни. Для приготування більшості страв румуни використовують різні види м’яса.  Найпопулярнішою стравою є мічі / мітітеї – фаршировані ковбаски з свинини та яловичини, які готують на грилі і споживають з гірчицею та пивом. Люблять в Румунії й чорби – супи з заправкою з томатів, приготовані переважно на м’ясних бульйонах.  Є й більш складні рецепти чорб, в яких використовують капустяний чи лимонний сік, зелень, сметану та свинину.

Напої. Румунія багата на виноградники, тому важко уявити румунський стіл без пляшки цього благородного напою. Найпопулярнішими румунськими сортами вважаються Бебяска , Фетяска , Граса , Темийоаса Роминяске. З міцних напої найпопулярнішою є фруктова горілка або палянка, хорошими вважаються й румунські коньяки.

Питна вода. В водопроводах вода хлорується, тому пити її небажано. Питну воду можна придбати в магазинах. Вода з мінеральних гірських джерел надзвичайно смачна і придатна для пиття.

Магазини. В якості сувенірів в Румунії прийнято купувати диски з традиційною румунською музикою, різноманітні гончарні вироби, сувеніри з зображенням Дракули, шкіряні та шерстяні вироби, румунський кришталь, фотографії, книги та проспекти про Румунію. Більшість магазинів відкриті з 9.00 до 18.00, але є і такі, які працюють до 20.00 й довше.

Чайові. В Румунії як і більшості європейських країн прийнято давати чайові офіціантам, покоївкам, гідам чи таксистам розміром 5-10 % від вартості замовлення. Якщо клієнт залишився задоволеним роботою, чайові – ознака хорошого тону.

Що подивитися

На території Румунії знаходитися безліч бальнеологічних, гірськолижних і морських курортів, а також цікавих місць, які варто відвідати.

Теплий клімат, піщані пляжі, стародавні пам’ятники та виноградники запрошують на морські курорти Румунії: Мамая, Ефоріє, Нептун, Юпітер, Венера, Сатурн і Мангалія. Ще древні римляни облюбували місця, де крім відпочинку на морі можна провести оздоровчі і омолоджуючі процедури. Відпочиваючі на чорноморському узбережжі Румунії можуть приєднатися до організованої екскурсії по дельті Дунаю, розмальованим монастирям Буковини, до столиці Бухарест, або в сусідні Болгарію, Грецію та Туреччину.

Замки та фортеці:
Замок Пелеш, Замок Бран (Замок Дракули) побудований в 1377 для захисту міста Брашова від ворогів; Один з найважливіших пам’ятників середньовічного мистецтва — Замок Корвінешть, Палац Брукентал, Палац Бароко, Палац Банффай, Палац Культури.
Замки в Бухаресті: Королівський Палац, Палац Котрочень, Палац Парламенту, Палац Шуцу, Палац Кантакузіно, Палац Могошоайа.
Також варті уваги: Цитадель Нямц, Королівський Палац в Тирговіште, Фортеця Влада Цепеша (Поенару), Палац Руджіноаса і Цитадель Сучави.

Дельта Дунаю — (з 1991 року Біосферний Заповідник) площею 5.800 кв.км прекрасне місце, де проживає велика кількість видів різних птахів, тварин і рослин, багато з яких занесені в червону книгу.

Середньовічні міста: батьківщина Влада Цепеша — Сігішоара, одне з найкрасивіших міст в серці самої Трансільванії, румунський «Зальцбург» — Брашов, в якому до цих пір збереглися красиві готичні квартали і стародавні церкви.
Місто Сібіу по праву можна вважати одним з найкрасивіших міст в Румунії. Тут є прекрасні сади і багато цікавих пам’яток, серед яких: Вежа Ради, Дім Мистецтв і Палац Брукентал, побудований в стилі бароко губернатором Трансільванії Семюелем Брукенталія.

Розписні монастирі, прикрашені фресками — справжні живописні скарби Румунії. Монастирі знаходяться майже в кожному місті. У деяких містах, особливої уваги гідні і кладовища, де всі надгробки вирізані з дерева і яскраво розмальовані. Самим популярним є кладовище Чімітірул-вазі у селі Сепинце (недалеко від кордону з Україною).

Популярні місця

Бухарест перекладається як «місто радості», але на його шляху зустрічалися й великі труднощі та перешкоди. Сьогодні це захоплююче місто великих архітектурних, художніх, соціальних і культурних контрастів, яке поступово відновлює колишню славу «Східного Парижа».

Синая — величні панорами гір, хвойні ліси, чисте цілюще повітря й розвинена інфраструктура курорту приваблюють туристів протягом усього року.

Синая розташована біля підніжжя гори Бучедж, за 120 км від Бухареста й 49 км від Брашова, в долині Прахова. Курорт розташовано в сонячній долині, оповитій хвойними лісами, і є гірським і кліматичним курортом на висоті приблизно 850 м.
Гірськолижні траси розташовані на висоті понад 2000 м.
Загальною протяжність — 20 км, також є спеціальні траси для бобслею, санок і маршрути для любителів бігових лиж.
Діє гірськолижна школа для дорослих і дітей.
Любителів фрірайду потішить можливість позатрасового катання.

Траси: 23, з них 8 для початківців, 4 середніх та 11 чорних.
Підйомники: крісельних — 2, кабінний — 2, бугельний — 1, гондола на 8 місць — 1.
Лижний сезон починається у грудні й триває іноді до травня.

Гори Бучедж мають довгі плато на висоті близько 2000 м, які ідеально підходять для катання на гірських велосипедах у літній час. Канатна дорога в Синаї відкрита все літо для перевезення велосипедів.

  • БухарестБухарест перекладається як «місто радості», але на його шляху зустрічалися й великі труднощі та перешкоди. Сьогодні це захоплююче місто великих архітектурних, художніх, соціальних і культурних контрастів, яке поступово відновлює колишню славу «Східного Парижа».
  • СинаяВеличні панорами гір, хвойні ліси, чисте цілюще повітря й розвинена інфраструктура курорту приваблюють туристів протягом усього року.
  • Пояна БрашовПояна БрашовПояна Брашов — чудове місце, щоб відпочити всією сім’єю в самому серці Румунії. Сонячна поляна зустріне вас засніженими горами, красивим лісом, чистим повітрям і хорошим сервісом.БуштеньБуштеньДуже добре провести час із друзями чи в колі сім’ї, та ще й поправити здоров’я при цьому допоможе прекрасний гірський курорт Буштень.

    ПредеялПредеял

    Чарівний гірський і кліматичний курорт відчиняє двері для всіх охочих покататися на лижах, відвідати захоплюючі маршрути в гори, відпочити й поправити здоров’я!