Туніс

 Шановні туристи!

Запрошуємо Вас скористатися самостійним підбором туру і подорожувати з будь-яким із запропонованих туроператорів — наших партнерів.

Знайшли тур, який сподобався  Вам найбільше?

Уточніть вартість у нашого менеджера — і вперед! 🙂

page24 341327759

Підбір туру он-лайн Coral Travel 
Підбір туру он-лайн Pegas touristik 
Підбір туру он-лайн ТUI
Підбір туру он-лайн TPG 
Підбір туру он-лайн Oasis Travel 
Підбір туру он-лайн Join UP 

Однією з найпривабливіших країн для повноцінного відпочинку є Туніс. Тури до Тунісу гарантують мандрівникам найрізноманітніші враження. Справжнє задоволення від відпочинку в Тунісі вамдопоможуть одержати м’який середземноморський клімат, тепле море, численні історичні пам’ятники, відмінний сервіс і цікаві екскурсійні тури до Тунісу.

Блакитні води Хаммаметської затоки, блакитні простори Сусса, піщані пляжі Джерби, червоні коралові рифи Табарки, яскраві фарби зелених оазисів жовтої Сахари і строгі силуети масивів Атласу – все це Туніс, один з найпопулярніших курортів Середземномор’я. Тут поєднуються численні культурні багатства, що залишилися від колишніх цивілізацій – пунічної, римської, арабської, західної.
Географія, площа, ландшафт країни. Туніс розташований на північно-східному краю Африки, в центрі середземноморського басейну. Він розташований між 30 і 37 градусами північної широти і омивається на півночі і на сході Середземним морем. Протяжність узбережжя – 1200 км. На заході і південному заході Туніс граничить з Алжіром, на південному сході – з Лівією.
Площа країни складає 164,2 тис. км2.

Клімат Тунісу субтропічний середземноморський, на півдні – тропічний пустельний. Характер кожної пори року визначається м’якістю помірного клімату. Середня температура складає +15 ° С в грудні і +30 °С в липні.  Велика частина річок країни відноситься до типу уедів. Найбільш крупна річка – Меджерда (довжина 460 км). Решта річок незначна і стік їх украй непостійний. На півночі розташовані солоне озеро Бізерта, озеро Гарает-Аш-кель.

Населення, демографія, столиця і крупні міста. Чисельність населення Тунісу складає 8,88 млн. осіб. У етнічному складі переважають араби – близько 98 %. Крім того, в країні живе невелике число європейців – французи і італійці.
Природний приріст населення складає близько 3 % у рік.
Середня щільність населення – 34 особи/км2.
Понад 3/4 населення проживає в районах півночі, східного побережжя і острова Джерба. Близько 50 % населення країни живе в містах.
Столиця країни – м. Туніс (620 тис. осіб). До найбільш крупних міст відносяться: Сфакс, Кайруан, Сус, Габес, Монастір.
Релігія. Основна релігія – іслам сунітського напрямку, його сповідають близько 95 % Тунісу, в меншій мірі поширеніхристиянство і іудаїзм.
Мова. Офіційна мова – арабська.
Населення, демографія, столиця і крупні міста. Чисельність населення Тунісу складає 8,88 млн. осіб. У етнічному складі переважають араби – близько 98 %. Крім того, в країні живе невелике число європейців – французи і італійці.
Природний приріст населення складає близько 3 % у рік.
Середня щільність населення – 34 особи/км2.
Понад 3/4 населення проживає в районах півночі, східного побережжя і острова Джерба. Близько 50 % населення країни живе в містах.

Монастір. Це найбільші повітряні ворота, через які ви потрапляєте до Тунісу, і один з найбільших туніських курортів. З готелів, що розтягнулися уздовж берегової лінії, можна дістатися до центру міста на місцевому таксі — мотоциклеті «тук-тук» за 2-3 динари. Обов’язково відвідаєте місцеву медіну (старе місто).Зовсім поряд — величезний мавзолей, в якому покоїться перший президент Тунісу (мавзолеї а-ля «Ленін» і поряд не стояли). Варто також зайти в магазин мережі «Женераль» — звичайний супермаркет, але тут можна за дуже вигідними цінами накупити і місцевих солодощів, і славних французьких вин місцевого виробництва. Потрібно відзначити, що місцеві вина дійсно непогані: країна раніше була французькою колонією. Друга мова в Тунісі – французька, але тунісці, задіяні в туризмі, знають і англійський.Хаммамет. В цьому місті на порядок більше готелів, чим в Монастіре, у тому числі і досить дорогих. У одному з таких я у прямому розумінні слова заблукав в найбільшому в світі готельному номері (про те, що він дійсно такий, написано навіть в Книзі рекордів Гіннесу). Вартість номера — $6 тис. в добу.Хаммамет вважається фешенебельним курортом для спокійного відпочинку. Тут готелі можуть похвалитися власними талассо-центрами, до речі, дуже непоганими і не такими дорогими, як в Європі.

Сусс Яскравий місцевий колорит, затишні кафе і кальянні на набережній. Тут же прогулюються «маври» і «гладіатори». І тут же, у Суссі, точніше, в самій глибині його медіни, куди рідко потрапляють туристи, ми несподівано зробили відкриття. Виявляється, в мусульманській країні є квартали «червоних ліхтарів»! Цей бізнес тут абсолютно легальний, квартал безпечний, але жінкам заходити в такі квартали не рекомендується. Чоловіки можуть подивитися, але користуються секс-послугами традиційно лише місцеві. Правда, моя колега вмудрилася не лише прогулятися там, але і пофотографувати місцевих «жриць любові» і навіть подружилася з ними.

Туніс Однойменна столиця країни. Тут медіна заворожує своїми розмірами і закрученими лабіринтами вуличок. Є сенс пройти її вздовж і поперек. Також є шанс знайти «червоний» квартал. Але я шукав зовсім інше. Варто лише відійти від кварталів з сувенірами, починається найцікавіше. На древніх вузьких вуличках сидять десятки майстрів-ремісників і шиють, постукують, ріжуть, тчуть, стрижать, печуть.Ремесла в Тунісі передаються по родинній лінії від діда-прадіда, будь-яке ремесло – почеснп справа. І це не вистава для туристів – на мене тут дивилися декілька здивовано. Працюють майстри практично на вулиці, відкрито і не ховаючись від чужих очей, так само тут і живуть: у багатьох медінах можна заглянути у відкриті житла. Замість дверей – зазвичай легка завіска, що майже не приховує скромного побуту городян. До речі, про двері. Якщо вони є, то автоматично можуть брати участь в конкурсі на найоригінальніші двері. Тому що тут вхід в житло (не таке бідне, щоб прикривати лише завіскою) – це предмет гордості кожного домовласника. Кожен вхід – оригінальний. І двері, і форма дверного отвору ніби придумані витонченим дизайнером на замовлення вередливого шаху. Кольори, візерунки, форми. Якщо всі двері виставити в один довгий ряд, втомишся роздивлятися і порівнювати їх. Саме тому було б зовсім нудно роздивлятися в туніських медінах лише сувенірні лавки, не заглянувши в душу цих древніх міст, де змішані десятки культур.  Відвідини медіни входять в програму будь-якої екскурсії по столиці. Як і відвідини міст-супутників Тунісу — Сиді-Бу-Саїд, Бардо, Ля Гулетт. Містечка зовсім невеликі, але надзвичайно милі, з особливим місцевим колоритом і родзинкою. У Бардо туристам обов’язково показують однойменний музей з найбільшою колекцією давньоримських мозаїк, зібраних по всьому Тунісу. Сиді-Бу-Саїд («Блакитне місто»)красивий старими білоголубимі будиночками, що стоять на схилах над морем, а також кактусами і мандариновими деревами, які ростуть просто на вулицях. Здорово посидіти в одному з кафе, звідки відкривається дивний вигляд на затоку і Карфаген. У Ля Гулетте також варто зайти в один з ресторанчиків, розташованих уподовж набережною.

Сахара – це суцільні сюрпризи. Якщо, звичайно, не обмежитися катанням на верблюдах біля першого готелю, з якого починаються піски. Мінімум, що потрібно спробувати і що доступно для туристів – невелику прогулянку на джипах через бархани, «місто Татуїн» (декорації до фільму «Зоряні війни», які залишив тут на радість туристичним гідам Джордж Лукас). Далі, на південь – через піщану рівнину з дикими верблюдами і безконечними міражами. Потім, із великим здивуванням, ви потрапляєте на гладку, як дзеркало, асфальтовану дорогу, яка веде прямо на південь – через Атлаські гори, оазиси (у одному з таких мені повезло споглядати красивий водопад!), фінікові гаї і забуті аллахом, покинуті міста. Під час такої пустинної екскурсії ви також обов’язково попадете в Матмату – місто, де корінне населення – бербери – до цих пір живе у виритих під землею, а тому прохолодних будинках. Там же можна пообідати в єдиному у своєму роді підземному готелі. Традиційні катання на верблюдах і зустріч пустинного заходу сонця – це в Дузі. А ще по дорозі вам зустрінеться невелике містечко Каїруан, в якому, – увага! – потрібно, просто необхідно, ходити по магазинах у пошуках сувенірів. Тут вони в 10-20 разів дешевше, ніж в містах-курортах, і ті з нас, хто поспішив з покупками, просто гризли собі лікті.

Недалеко від нинішньої столиці Тунісу знаходиться головна пам’ятка цієї країни – Карфаген. Точніше, руїни Карфагена. Древнє місто місцеві називають на французький зразок – Кагьтажь. Те, що було колись древньою державою, швидше можна відчути на підсвідомому рівні, ніж побачити в подобі останків міста. Але останки ці, ландшафт і загальний пейзаж якось мимоволі починають складатися в загальну картину, і в уяві вимальовувалася загальна подоба держави, яка, можна сказати, склала неслабку конкуренцію Великому Риму. Власне, почалося все з того, що місто заснувала цариця Дідона (приблизно у VII столітті до н.е.). Вона бігла з Тиру після того, як брат Пігмаліон убив її чоловіка Сихея, щоб оволодіти багатством останнього. Ділова хватка жителів Карфагена пішла саме від згаданої цариці, якій дозволили зайняти стільки землі, скільки покриє бичача шкура. Заповзятлива Дідона, розрізає на вузькі ремені шкуру — відітнула пристойну ділянку. На нім-то і з’явилися перші міські будови. Територія древнього міста могла б стати пристойним курортом (у цьому і зараз можна переконатися своїми очима). Але Карфаген розрісся до величезної держави, підпорядкувавши собі немало європейських земель, у тому числі Південну Іспанію і Сіцілію.У третьому столітті зіткнулися інтереси двох імперій – Карфагена і Риму. І почалася війна, і не одна. Відома вона під загальною назвою Пунічні війни. Більше половини століття Карфаген наносив поразки Древньому Риму, армії Фінікій, підкріплені кельтами і іншими європейськими племенами, заходили на Рим з півночі. Але до серця імперії Ганнібал, який керував військовими походами, так і не дійшов. У Третій Пунічній війні вже римляни прийшли до берега противника і облягали столицю цілих два роки. Лише у І столітті до н.е. їм удалося досягти мети – Карфаген був спалений дотла…

Бажаємо Вам приємного відпочинку з «Галичанкою ІФ»!