Хорватія

Відпочинок в Хорватії — це прозора морська вода, найчистіші пляжі, та дивовижна природа. Піщаних пляжів у Хорватії не так багато, але вони є одними з найчистіших та найдоглянутіших у світі.

Хорватія — одна з найбільш екологічно чистих країн світу.

По всій береговій лінії Хорватії (1278 км) і узбережжя островів (понад 5000 км) немає діючих індустріально-промислових об’єктів, за винятком двох портових міст Хорватії — Спліта і Рієки. Хорватські пляжі мають в своєму багажі найпрестижнішу нагороду — «Блакитний прапор» — за еталонну чистоту узбережжя і морської акваторії.  Лікарі стверджують, що два тижні, проведені тут, дають заряд бадьорості організму на два роки вперед.
Столиця — Загреб.
Площа — 56 542 км2 .
Населення — 4 555 тис. чол .
Офіційна мова —  хорватська .
Грошова одиниця —  хорватська куна .
Основна релігія: католицизм

horvatiya  846_b0303

Регіони Хорватії:

Середня Далмація
Північна Далмація
Кварнер
Істрія
Південна Далмація

Липень і серпень — пікові сезони на узбережжі, найкращий час для пляжного відпочинку на Адріатиці. Денні температури в цей період — як на узбережжі, так і у внутрішніх районах країни — досить високі, і огляд визначних пам’яток в розпал сезону може не викликати належного ентузіазму. М’якість хорватських зим робить огляд визначних пам’яток в цей час року приємним заняттям; також треба врахувати, що взимку зняти кімнату в готелі можна значно дешевше. У віддалених від побережжя районах Хорватії випадає сніг, надаючи мальовничий вигляд і без того дивовижним містечкам, але ось пересування в гірських районах у цей час може бути ускладнене.Весна в ці краї приходить рано і зазвичай до середини-кінця травня на узбережжі відкривається купальний сезон.

Серед культурних пам’яток Хорватії варто виділити безліч християнських монастирів і соборів, античні руїни і пам’ятники архітектури доби Середньовіччя і Відродження. До того ж подорож до Хорватії — це нерідко шанс потрапити на один з численних фестивалів!

Кухня

Тут готують різноманітну рибу, головоногих молюсків, раків, лангустів і устриць. Їх смак прекрасно поєднується з терпким ароматом місцевого розливного вина. Крім морської кухні, Хорватія пропонує свої найпопулярніші національні страви: із закусок знаменитий далматинський або істрінській пршут (в’ялене м’ясо), паський або лічскій сир, овечий сир, Славонський кулен (вид ковбасок) і багато іншого.

Корисні поради

* Попередимо відразу, відпочинок в Хорватії, можливо не сподобається пересічному туристові. Не дивлячись на свою заслужену популярність, Хорватія — це напрямок для гурманів європейського відпочинку. Це країна тиха, спокійна і по-домашньому затишна. Дуже багата пам’ятками, пропонує величезні екскурсійні можливості з будь-якого куточка країни. Тут можна годинами гуляти по променаду античних хорватських містечок, отримуючи неймовірний позитивний заряд на майбутнє. А тутешня природа обов’язково вразить Вас буйством зелені, бірюзового моря, своєю незайманою екологічною чистотою. Хорватія безумовною популярна у нас ще й завдяки близькій нам слов’янській культурі і звичайно ж самому м’якому в Європі середземноморському клімату.
Але все ж дамо пораду, бронювати тури до Хорватії не варто, якщо для Вас головне — це готельний відпочинок з невпинним харчуванням, дискотеками, аквапарками, анімацією і шопінгом. У цій країні такого немає.
* Крім того, обов’язково зверніть увагу, що в Хорватії немає широких піщаних пляжів, як, наприклад, в Болгарії чи Іспанії.
* Пам’ятайте, що морські їжаки теж полюбляють чисту воду — так що наявність гумових тапочок тільки вітається.
* Слід зауважити, що у вересні поступово починаються дощі. Основний сезон дощів жовтень-грудень.
* Зберігайте всі чеки. Якщо фінансова поліція помітить, що ви не взяли чек, то вас можуть звинувати у співучасті ухиляння власника магазину від сплати податків.
* В готелях, ресторанах та таксі, якщо обслуговування не включено в вартість, прийнято залишати 10% чайових. Чайові залишають також гідам та барменам.
* Самостійне збирання коралів заборонене і строго карається.
* Напруга в мережі — 220В, частота 50 Гц, використовуються стандартні розетки, щоправда після реконструкції у багатьох готелях все більше поширені розетки європейського зразка.

НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ

Бажаємо Вам  приємного відпочинку з «Галичанкою ІФ»!