Чехія

Площа: 78900 км2
Населення: 10400 тис. осіб
Офіційна мова: чеська
Поширені мови: німецька, англійська, французька, російська
Державний устрій: Республіка
Поширені релігії: Католицизм

В самому центрі Європи знаходиться дивовижна країна — Чехія, яку по праву називають скарбницею світової і європейської культури і яку традиційно відвідують мільйони туристів зі всього світу. Це цілком закономірно: в її короні виблискують 12 перлин внесених в список пам’яток культурного, природного й історичного спадку ЮНЕСКО.
Важливо і те, що всі вони відкриті для відвідувачів.
Від Праги, історичний центр якої з 1992 року є пам’яткою ЮНЕСКО, вони знаходяться на відстані до 3 годин їзди на автомобілі.
Подібної концентрації пам’яток ЮНЕСКО немає в цілому світі! Чехія входить у десятку найбільш відвідуваних країн світу. Одна з найкрасивіших країн Європи з добре збереженою колоритною архітектурною спадщиною, перлиною якої є Прага. Вона є найсильнішим магнітом для туристів, і вже з часів середньовіччя вважається однією з найпрекрасніших столиць світу. Прага — одне з найкрасивіших міст світу, «Місто Ста Башт». Стародавній центр Праги добре зберігся і складає унікальний заповідний архітектурний ансамбль.

Чеські бальнеологічні курорти — Карлові Вари, Маріанські Лазні, Подебради — здавна відомі цілющими водами і грязями, сприятливим кліматом і сучасним обладнанням.

Грошова одиниця – Чеська крона, Євро

Клімат — помірний, перехідний від морського до континентального, з теплим літом і холодною, похмурою і вологою зимою. Влітку середня температура повітря +20 °C, взимку −5 °C.

Кухня — Чеська кухня утворилася з місцевих кулінарних уподобань і численних запозичень. Вона відрізняється ситними стравами і соковито-солодкими десертами. Найбільш характерні для чеської кухні страви — печеня зі свинини і кнедлики. Гарніри досить різноманітні — картопля (варена, смажена, фрі), овочі. А ось справжнім делікатесом чехи вважають смажену гусятину.

Визначні місця —  У короні Чеської Республіки, невеликої за розміром країни, що знаходиться в центрі Європи, виблискує шість перлин, занесених до списку ЮНЕСКО: Прага, Кутна Гора, Тельч, Чеський Крумлов, костел св. Яна Непомуцького на Зеленій горі і в недавній час район Ледніце-Вальтіце.

Корисні поради

Час відстає на 1 годину від Київського часу.

Туристам краще всього придбати єдині проїзні квитки терміном дії 1, 3, 7 або 15 днів. З Чехії можна вивозити будь-який товар без обмежень і експортної ліцензії. При вивозі обов’язковому митному контролю підлягають зброя, предмети старовини і мистецтва, вироби із золота і дорогоцінних металів. У Празі часто виступають зірки світової величини.

Сувеніри: знаменитий чеський кришталь, вафлі, пивні кружки з символікою пивоварень, скляні дрібнички, олов’яні солдатики та ін.

Бажаємо Вам приємного відпочинку з «Галичанкою ІФ»!