Греція

greece

ON-LINE ПОШУК ГОТЕЛІВ В ГРЕЦІЇ

Столиця – Афіни;
Мова— новогрецька;
Релігія — православ’я;
Грошова одиниця – євро;
Клімат — Клімат країни субтропічний, середземноморський, зіспекотним і сухим літом, м’якою дощовою зимою. В році 300—310 сонячних днів. Середні температури січня 4—12°C, липня 25—27 °C. Впродовж літа погода майже завжди сонячна й посушлива, рідкі опади набувають рис злив із грозами. Зими тривають тут недовго, випадає мокрий сніг, але здебільшого взимку трапляються тривалі, стійкі дощі, що можуть призводити до тимчасових затоплень прибережних районів.
Кухня — Найбільш характерні і найбільш давні елементи грецької кухні — оливкова олія, овочі і трави та грецьке вино, типові складові — баранина і свинина, маслини, сир, баклажани, томати і йогурти. У десертах переважають горіхи і мед.
Грецька Республікаєвропейська держава на півдні Балканського півострова та численних островах. Сучасна Греція — спадкоємиця культури Стародавньої Греції і вважається колискою західної цивілізації. Греція, дивовижна країна, наповнена унікальними пам’ятками античних часів, знаходиться на Пелопоннеському півострові та багатьох островах, які омиваються блакитним морем. Чудові піщані пляжі створюють унікальні можливості для відпочинку в Греції.Греція — це країна Олімпійських Ігор, демократії, філософії, всесвітньо відомої античної культури, прекрасної землі та самих приємних людей на світі.

Визначні місця

   

Парфенон. Парфенон був збудований на честь покровительки міста та всієї Аттики — богині Афіни. Парфенон розташований на найвищій точці Акрополя й відомий як найкращий приклад доричного стилю. Парфенон збудований із місцевого мармуру, який при добуванні — білий, а з часом набуває жовтого відтінку. Храм оточений колонами, яких налічується 50. У центральному сховищі храму, яке називали «целла», розміщувалася статуя Афіни, виконана із золота та слонової кістки. Навколо целли — ланцюг красивого барельєфу, що зображує Панафінейську процесію — головне свято стародавніх Афін. На метопах Парфенону можна було відслідкувати всю стародавню історію цього краю: тут зображувалися битви греків з амазонками, битви Богів і Гігантів, падіння Трої та ін. Нині скульптури Парфенону можна знайти у Британському Музеї в Лондоні.
Театр Епідавра. Театр Епідавра найкраще зберігся серед інших давньогрецьких театрів та є типовим прикладом елліністичної архітектури. Його називають пам’яткою краси та симетрії. Будівництво театру Епідавра почалося в 4 столітті до нашої ери й закінчилося десь у середині другого століття до нашої ери. Спроектував античний театр архітектор Поліклет Молодший із міста Аргос. Театр збудували, щоб розважати пацієнтів асклепіона (храм медицини) в Епідаврі, оскільки давні греки вважали, що театр позитивно впливає на фізичний та психічний стан пацієнтів.
Метеори — це християнські монастирі, побудовані на гігантських обривистих скелях і велично спрямовані в небо. За деякими даними, перші споруди були зведені ще в XV столітті, а відлюдники з’явилися тут ще в 950-х роках. Вони піднімалися на кам’яні масиви за допомогою переставляння дерев’яних підмостків, укріплених на балках. Сьогодні на території Метеорів знаходиться шість діючих монастирів. Це одне з найпопулярніших туристичних місць у Греції. 

  Що привезти додому з поїздки в Грецію?????

    

Оливки і оливкова олія. Оливок в Греції багато, і вони різні. Оливкова олія — гордість нації. Більшість туристів асоціюють Грецію саме з соковитими оливками. Найкращою оливковою олією славиться острів Крит та Санторіні. Досвідчені туристи радять купувати оливкову олію у продуктових магазинах, там вона значно дешевша, ніж у сувенірних крамницях.
Комболої. Комболої — це оригінальний різновид вервиць, що розповсюджені у Греції. Комболої зовнішньо дуже схожі на вервиці — це близько 20 намистинок, нанизаних на жорстку нитку. Однак комболої використовуються не з релігійною метою, а просто для вбивання часу та гри. Крім того, у Греції комболої вважаються символом мужності, ці вервиці є неодмінним атрибутом мангаса, тобто «крутого» грека. Переважно їх використовують старші чоловіки, проте можна зустріти й молодих хлопців, які «граються» перекидуванням таких особливих вервиць. Варто зауважити, що видів комболої у Греції багато, а матеріалів, із яких їх виготовляють — іще більше.
Хутра. Греція — країна південна. І тим не менше, саме туди їдуть з усього світу за шубами та іншими хутряними виробами. Головним центром хутрового виробництва вважається Касторія.
Кераміка та картини. Любителі мистецтва можуть привезти чудові картини з грецькими пейзажами або пам’ятками. Ще як варіант — глиняні вази і амфори. Такі вироби можна купити як в звичайному сувенірному магазині , так і в антикварному — залежно від оригінальності та цінності. Справжня грецька амфора — прекрасна прикраса домашнього інтер’єру.
!!! Товари місцевого виробництва значно дешевше за імпортні. Супермаркетів західноєвропейського типу в Греції немає. Їх замінює безліч дрібних магазинчиків, де, на відміну від ринку, з продавцями не торгуються. У Афінах можна купити золоті прикраси Золотаса – єдиного грецького ювеліра, якому дозволено створювати копії прикрас з музеїв.

Корисні поради

* Важливо визначитись, де ви хочете відпочити — в континентальній частині країни або на островах.
* Часспівпадає з київським.
* Заборонене ввезення: сірників в безрозсудних кількостях і гральних карт, оскільки вони є державною монополією Греції, а також рослин в ґрунті.
* Вивіз з Греції старовин, зокрема каменів з археологічних розкопок, а також предметів, знайдених на дні моря, заборонений.
* Греки виділяються серед європейців безтурботно-філософським відношенням до життя. У країні достатньо низький рівень злочинності, що сприяє здоровому відношенню до життя. З 14.00 до 17.00 в Греції післяобідній відпочинок, сієста. У цей час міста вимирають, магазини закриваються. З 21.00 починається нічне життя. Народ висипає на вулиці і заповнює таверни, бари і дискотеки і ”базуки” (розважальний центр, де грає жива грецька музика). Добре виражають національний характер численні і різноманітні народні танці (сіртакі, каламатьянос, кочарі тощо).
* Хороші відносини з греками підтримувати легко: потрібно лише дотримувати загальноприйняті правила поведінки.

* При відвідинах храмів і монастирів слід поважати релігійні відчуття людей і слідувати прийнятим нормам. Необхідна умова для відвідин численних церков і монастирів – скромний одяг із закритими плечима.

Бажаємо Вам приємного відпочинку з «Галичанкою ІФ»!