ДП Клінічний санаторій «Хмільник»

Розташування: санаторій «Хмільник» знаходиться у змішаному віковому лісі зі своєрідним мікрокліматом, недалеко від міста Хмільника Вінницької області. На сьогодні це найзначніший санаторій курорту з прекрасно розвинутою інфраструктурою лікувальної   справи.
Розміщення: у палатах класу «Люкс», одно- і двомісними кімнатами з усіма зручностями, двомісними кімнатами з частковими зручностями. Цілком упорядженими палатами в постінфарктному відділенні й у відділенні реабілітації церебральних хворих.
Харчування: у їдальні  на 950 посадочних місць, де працюють висококваліфіковані кухарі, дієтсестри, офіціанти.
Лікування: покази для лікування: захворювання опорно-рухового апарату: остеохондроз хребта, деформуючий остеохондроз, реактивні артрити, мікрокристалічні артрити, хвороба Бехтерева, колагенові захворювання (склеродермія, дерматоміозит), травматичні ушкодження кісток і суглобів, хвороби позасуглобних м’яких тканин;захворювання нервової системи: неврози, залишкові явища перенесених арахноїдиту, діенцифаліту, радикуліти, плексити, поліневрити (токсичні та інфекційні); захворювання серцево-судинної системи: ІХС (без приступів стенокардії та порушень ритму), ревматизм з мінімальною ступінню активності, облітеруючі захворювання судин нижніх кінцівок, варикозне розширення вен, хронічні тромбофлебіти (не раніше 6 місяців після загострення); гінекологічні  захворювання, хронічні запалення матки і придатків,  порушення менструальної функції, безпліддя, фіброма матки (яка піддається консервативному лікуванню), реабілітація після гінекологічних операцій; андрологічні захворювання: хронічні простатити, статеві порушення, безпліддя; захворювання шкіри: лускатий лишай (стаціонарна форма), нейродерміт, екзема, трофічні язви; захворювання ендокринної системи: цукровий діабет легкої та середньої форми, гіпертиреоз 1-3 ступенів, ожиріння 1-3 ступенів, сечокислий діатез.
Гордістю санаторію є поліклінічний корпус, де розміщені ванне відділення, що містить 40 ванн, басейни гідрокінезотерапії, підводного вертикального витягування хребта, кабінети з вуглекислотними, магнітними ваннами, а також кабінет гідропатії на радоновій воді.  Наукові дослідження, проведені на курорті протягом багатьох років, нагромаджений практичний досвід дозволили розробити такі методики лікування радоновими ваннами, які доцільні у вигляді загальних, напівванн і місцевих (2- і 4-камерних), вихрових, перлинних ванн, а також у басейні з комплексом ЛФК і методом підводного вертикального витягування хребта. Радонові ванни з успіхом використовуються для гінекологічних зрошень і гідромасажу ясен. Радонові ванни завдяки їхньому іонізуючому випромінюванню позитивно впливають на центральну нервову систему: перебудовують, врівноважують процеси збудження і гальмування. Вони зменшують больовий синдром, нормалізують сон. Сприятливий лікувальний вплив радонових процедур зумовлений їхніми виразними протибольовими, протизапальними та заспокійливими властивостями. Під їхнім впливом наступають позитивні зрушення в серцево-судинній системі. Зменшується кількість серцевих скорочень, знижується артеріальний тиск, що створює умови для поліпшення серцевої діяльності, а також при захворюваннях периферійних судин радонові ванни дають виразний терапевтичний ефект. Поряд з радонотерапією в санаторії успішно застосовується кліматолікування, бо місцеві метеорологічні умови сприяють покращанню самопочуття. Улюбленим місцем відпочинку приїжджих є озеро, розташоване в зоні лісопарку, що приваблює своєю красою у будь-яку пору року. Пішохідні прогулянки, ігри у волейбол поліпшують настрій, сон, апетит, послаблюють задишку, головний біль, дратівливість.
Останніми роками вони входять до комплексу відновлювального лікування хворих з травмами опорно-рухового апарата, активно впливають на функції коркових речовин наднирників, стимулюючи виділення спеціальних гормонів, що веде до підвищення захисних сил організму. Для лікування хворих остеохондрозом хребта, який останніми роками називають «хворобою століття», в санаторії з успіхом застосовують підводне витягування хребта в басейні з радоновою водою. Корисні радонові ванни також при лікуванні хворих з порушеним обміном речовин, подагрою, цукровим діабетом, а також при ожирінні. Радонові ванни, зрештою, сприятливо впливають на хворобливо змінені ділянки шкіри, поліпшують їхнє живлення, сприяють зникненню запальних явищ. Ці процедури не тільки легко переносяться хворими, але й пом’якшують дію інших енергоактивних факторів бальнеотерапії.

Вартість за особу за добу, грн.:

Профіль лікування, категорія номера
1. Лікування органів опори, руху та нервової системи
Номери зі зручностями
— 2-місний 320
Номери підвищеної комфортності
— 1-місний 460
— 2-місний 355
Номери категорії «люкс»
— 1-місний 480
— 2-місний 380
— 1-місний 2-кімнатний 670
— 2-місний 2-кімнатний 475
Номери категорії «люкс плюс»
— 1-місний 525
— 2-місний 405
— 1-місний 2-кімнатний 740
— 2-місний 2-кімнатний 510
Номери категорії «апартаменти»
— 1-місний 2-кімнатний із кухнею 830
— 2-місний 2-кімнатний із кухнею 555
2. Спеціалізоване лікування
Номери зі зручностями
— кардіологічне, ЦВП відділення, 2-місний 360
— діабетичне відділення, 2-місний 330
— реабілітація органів опори і руху, 2-місний 320
У вартість входить: проживання, 3-х разове дієтичне харчування, лікування за профілем
Сервіс: танцювальний зал, читальний зал бібліотеки, екскурсійне бюро (екскурсії до м. Вінниця (музей М.І.Пирогова), м. Умань (Софіївський парк), м. Почаєв (Почаєвська лавра) та інші, таксофон, пошта, перукарня «ОВЕН».