Центральний військовий клінічний санаторій «Хмільник»

Розташування:до міста прилягає масив змішаного лісу. Саме в цій  території розташований санаторій ЦВКС «Хмільник» на 450 ліжок, який відноситься до бальнеологічних санаторіїв і основним лікувальним фактором якого є природна радонова вода. Озеро, дендропарк, ліс, достатньо озоноване повітря створюють сприятливий лікувальний мікроклімат, що підвищує ефективність бальнеологічного лікування та кліматотерапію.
Розміщення: у 4 корпусах, у стандартних, покращених та номерах класу Люкс.
Корпус № 1, 2:
1-но, 2- місні номери з вигодам  (душ, умивальник, туалет), холодильником і телевізором.
2-кімнатні 2-місні номери «люкс» з вигодами (душ, умивальник, туалет),  холодильником и телевізором.
Корпус № 3:
1-но місні покращені номери з вигодами  (душ, умивальник, туалет), холодильником і телевізором (частина номерів з балконами);
2-місні покращені номери з вигодами  (душ, умивальник, туалет), телевізором, без балкона;
2-місні 2-кімнатні покращені номери «люкс» з вигодами (душ, умивальник, туалет), холодильником, телевізором.
Лікування: основні медичні показання для направлення на лікування в ЦВКС «Хмільник»:
Хвороби кістково-м’язової системи та сполучної тканини.
— інфекційні артрити бактеріальні (бруцельозні при відсутності гарячки на протязі останніх 3-х місяців, гонококів, дизентерійні, псоріатичні – в підгострій стадії і стадії ремісії).
— реактивні артрити (після носоглоткової інфекції, поствакцинальні) в хронічній стадії.
— ревматичний артрит або поліартрит при активності процесу не вище II ступеню, без системних проявів, з порушенням функції суглобів не вище II ступеню.
— мікрокристалічні артрити (подагричний артрит, панартрит.
— атропатії при неревматичних захворюваннях (зв’язаних з ендокринними розладами — клімактеричні, мікседематозні).
— атропатії при вібраційній хворобі.
— наслідки перенесеного ревматичного артозу або поліартрозу не раніше ніж через 8-10 місяців після закінчення гострого або підгострого явищ зі сторони серця, при активності не вище І ступеню.
— остеоартроз первинний (поліостеоартроз, омзоартроз, моноартроз, спондильоз, спондилоартроз, остеоартроз) та вторинний (внаслідок дисплазії, артритів, травм, статичних порушень, гіпермобільності).
— вогнищева або системна склеродермія з хронічним перебігом, при активності процесу не вище І ступеню.
— дерматоміозит з хронічним перебігом, при активності процесу не вище І ступеню.
— сколіоз
— остеохондроз хребта
— деформуючий спондильоз
— анкілозуючий спондилоартрит (хвороба Бєхтєрєва) при активності процесу не вище II ступеню, без системних проявів
— хвороби позасуглобових м’яких тканин (міозити, ентеропатії, включаючи стелоідит, епікондиліт, тендініти, тендовагініти, синовіїти, бурсити, періартрити, лігаментити, фасцити, апоневрози і т.п.) поза загостренням або в підгострому стані.
— наслідки переломів суглобів, кісток зі сповільненою консолідацією або болючою кістковою мозоллю.
— контрактури і міогенні, дисмогенні, артрогенні і т.п.
— остеомієліти хронічні, гематогенні (кім туберкульозних), переважно фітульозні з рецидивуючим перебігом, які не потребують хірургічного втручання або після нього (при нормальній температурі) не раніше ніж, через 6 місяців після останнього загострення.
— остеомієліти хронічні, вогнепальні і травматичні, поза загостренням, не раніше, ніж через 3-4 місяці після останнього загострення.
Хвороби системи кровообігу.
— ревматичні вади серця (мітрального і аортального клапанів, в тому числі перевагою недостатності), стан після мітральної комісуротомії без ознак активності ревматичного процесу в стадії компенсації, при недостатності кровообігу не вище І ступеню.
— ревматичний міокардит при відсутності активності процесу (не раніше ніж 6-8 місяців після закінчення гострих явищ) при недостатності кровообігу І ступеню.
— гіпертонічна хвороба І-ІІ стадії без гіпертонічних кризів при недостатності кровообігу І ступеню.
— гіпотонічна хвороба.
— ішемічна хвороба серця:
— стабільна стенокардія напруження (ФК-І, ФК-ІІ) без порушення серцевого ритму і недостатністю кровообігу І ступеню.
— постінфарктний кардіосклероз з давністю більше одного року без стенокардії, порушень серцевого ритму і провідності, при недостатності кровообігу не вище І ступеню ( ФК-І, ФК-ІІ).
— міокардити (хронічні не уточнені, міоардіофіброз) легкого перебігу, при відсутності активності процесу (не раніше 6-8 місяців після закінчення гострих явищ, при недостатності кровообігу не вище І ступеню, без прогностично неблагоприємних порушень серцевого ритму і провідності).
— кардіоміопатії (функціональні, метаболічні, дегенеративні і інфекційні) при недостатності кровообігу не вище І ступеню, без важких порушень серцевого ритму і провідності).
— облітеруючий атеросклероз судин кінцівок без виразок, гангрени, прогресуючої ішемії, а також розладу коронарного і мозкового кровообігу, після операції на артеріях (ендартеректомії, тромбінтімектомії не раніше 6-8 неділь після операції), загальному задовільному стані.
— тромбангіт облітеруючий (хвороба Бюргера, ендартеріїт з порушенням кровообігу І-ІІ ступеню, тільки в період стійкої ремісії, без схильності     до генералізації тромботичного процесу, мігруючого тромбофлебіту, загострень, виражених вазомоторних розладів.
— флебіти і тромбофлебіти нижніх кінцівок з залишковими явищами (у вигляді інфільтратів, виразок) після закінчення гострих або підгострих явищ не раніше, ніж через 4 місяці після поверхневих тромбофлебітів.
Хвороби периферичної нервової системи.
— хвороби нервових корінців і сплетень (ураження попереково-крижового, плечового сплетень, шийних, грудних, попереково-крижових корінців запального характеру) через 2 місяці і більше після закінчення гострого періоду.
— хвороби нервів верхніх кінцівок (ураження серединного, ліктьового і променевого нервів, тунельні синдроми), нижніх кінцівок (ураження сідничного, стегнового, малогомілкового, великогомілкового нервів, тунельні синдроми в підгострій стадії і в стадії загострення, що затягнулося), в ранній відновлювальний період ( через 1 місяць після захворювання), в стадії неповної ремісії, ранній і пізній відновлювальний період.
— хвороби міжхребетних дисків. Зміщення міжхребетного диску в шийному відділі без мієлопатії (задній шийний симпатичний синдром умовлений остеохондрозом шийного відділу хребта, в підгострій стадії з рідкими вторинними гіпоталамічними кризами).
— дегенерація міжхребетних дисків в шийному відділі нейродистрофічні м’язовотонічні, корінцеві, вегетативно-судинні синдроми рефлекторного компресійного походження: плече-лопатковий периартроз, симпаторадикулярний, корінцевий; «плече-кисть», драбинчастого м’язу та інші синдроми с помірними і слабко вираженими болями), в грудному відділі (корінцеві рефлекторні синдроми з помірними і слабко вираженими болями), в поперековому відділі (люмбалгія, люмбоішіалгія, м’язово-тонічна, вегетативно-судинна, нейродистрофічна форми, синдроми кокцигодінії, периартроза, грушовидного м’язу) з помірними і слабко вираженими болями.
— зміщення міжхребетного диску в грудному або поперековому відділах бемієлопатії дискогенний попереково-крижовий радикуліт з моно-, бі- , і полірадикулярними синдромами, помірно і слабко вираженими болями, синдром радикулоішемії (ішіас)).
— постламінектомічний синдром, стан після видалення кили диска (люмбалгія, люмбоішіалгія, попереково-крижовий радикуліт з моно-, бі-, і полірадикулярними синдромами, помірно і слабо вираженими болями, синдроми радикулоішемії, радикуломієлоішемії, кінського хвоста. Після операції ламінектомії через 3 місяці, переднього спондильозу через 6 місяців, папаінізації через 2-3 місяці в стадії неповної ремісії і при хронічному перебігу).
— травми нервових корінців і сплетень, спино-мозкових нервів, периферійних нервів плечового поясу і верхніх кінцівок, тазового поясу і нижніх кінцівок (наслідки травм корінців, сплетень, нервових стволів, які не потребують хірургічного втручання, також після операцій, які супроводжувались руховими і чутливими ознаками відновлення функцій, посттравматичні синдроми нерізко вираженою каузалгією, судинними і трофічними порушеннями і фантомними болями (не раніше 2 місяців після травми або операції).
— запальна і токсична нейропатія (інфекційний поліневрит (синдром Гієна-Барре, оперезуючий лишай (після закінчення гострого періоду), полінейропатія при інтоксикації, токсикоінфекціях, при недостатності вітамінів комплексу В, при алергії, в тому числі яка викликана лікарськими препаратами (для хворих в підгострій стадії і стадії яка затяглась через 3-4 місяці в стадії неповної ремісії, пізній відновлювальний період, при хронічному перебігу і залишкових явищах).
-хвороби вегетативної нервової системи.
-вегетативні полінейропатії, солярити, симпатогангліоніти після закінчення гострого періоду, а також ангіоспатичні сегментарно-вегетативні синдроми, в тому числі професійного характеру.
Хвороби центральної нервової системи.
— енцефаліт, мієліт, енцефаломієліт (залишкові явища після перенесеного кліщового, постгрипозного, вакцинального, ревматичного і др. форм енцефаліту, включаючи гіпоталамічний, вегетативно-судинний синдром з рідкими пароксизмами, енцефаліти і мієліти по закінченню гострого періоду не раніше 3-го місяця захворювання при наявності відновлення функцій).
— віддалені наслідки гострого полімієліту у відновлювальному і резидуальному періодах, а також після ортопедичних операцій (артоз, пересадка м’язу і інші) при наявності ознак відновлення функцій (через 3-6 місяців після захворювання).
— перелом хребта з ушкодженням спинного мозку, неускладнене ушкодження спинного мозку ( наслідки перелому хребта з ушкодженням або струсом спинного мозку, гематомією, ушкодженням кінського хвоста з легким тетра- і парапарезами без порушення функцій тазових органів, через 4 місяця після травми або нейрохірургічної операції).
— наслідки проникаючих черепно-мозкових травм, наслідки черепно-мозкової травми з руховими порушеннями у вигляді центральних парезів, травматична енцефалопатія у відновлювальному резидуальному і пізніх періодах.>
— захворювання центральної нервової системи у дітей — ДЦП (з явищами вегетативно-судинної дистонії з синдромом церебрально-надниркової недостатності, гіперкінетична форма з перевагою хронічних і дистонічних генезів).
— атеросклероз судин головного мозку І і II стадії без порушень мозкового кровообігу, з супутньою гіпертонічною хворобою ІБ-ПА стадії.
Інші хвороби нервової системи.
— хвороба Рейно в І-ІІ стадії і синдромом Рейно гангліонарного, вібраційного і другого походження.
— хвороби ендокринної системи, розладу харчування та порушення обміну речовин.
— ожиріння аліментарне на ґрунті недостатності фізичної активності, порушення регуляції жирового обміну неврогенного походження без явищ декомпенсації серцевої діяльності.
— цукровий діабет легкої і середньої важкості в стадії стійкої компенсації без схильності до ацидозу.
— подагра, сечокислий діатез, оксалурія, фосфатурія.
— гіпертиреози в легкій формі.
Хвороби сечостатевої системи.
— хронічний сальпінгіт і оофорит (не раніше, ніж через 2 місяці після загострення процесу, при нормальній температурі тіла і ШОЄ).
— параметрит і периметрит (після закінчення гострого процесу не раніше, ніж через 4-6 неділь, при нормальній температурі тіла і ШОЄ).
— тазові спайки очеревини (після закінчення гострого процесу в малому тазу, після операції з приводу позаматкової вагітності, після операції з приводу міоми матки або ендометріозу).
— ендометрит, метрит в хронічній стадії.
— дисфункції яєчників, розлади менструальної функції.
— безпліддя, яке виникло внаслідок запальних захворювань матки, маткових труб, яєчників, а також при вродженому недорозвитку матки.
— паталогічний перебіг клімаксу і симптоми менопаузи.
Хвороби шкіри та підшкірної клітковини.
— псоріаз в хронічній стадії без явищ еритродермії і артозу («зимова форма» — лікування в теплий час року), при формах псоріазу, які характеризуються загостренням процесу в весняно-літній період – лікування з листопада по квітень.
— артропатичні (початкові) форми псоріазу, які не потребують ліжкового режиму.
— парапсоріаз.
— нейродерміт обмежений і дифузний, за виключенням ексудативної норми.
— себорейна екзема в хронічній стадії («зимова форма», стаціонарна фаза).
— хронічна екзема (в тому числі професійна).
— червоний плоский лишай за виключенням гострої і підгострої стадій <поширеної форми.
— склеродермія (бляшкові і системні форми в неактивній стадії).
— кропивниця алергічної природи в легкій ступені.
— дерматити ( втому числі хімічної природи).
Методи лікування:
I. Водолікування: мінеральні радонові ванни, хлоридно-натрієві ванни, хвойні ванни, підводний душ-масаж в радоновій та прісній воді, вихрові ванни, гідрогальванічні 4-х камерні ванни, гідромасаж ясен радоновою водою, гінекологічні зрошення радоновою водою;
II. Теплолікування: парафіно-озокеритолікування;
III. Апаратна фізіотерапія: гальванізація і електрофорез лікарських речовин постійним струмом, електросон, діадинамотерапія (ДДТ),  ампліпульстерапія (СМТ), електростимуляція м’язів, дарсонвалізація, ультратонтерапія, індуктотермія, УВЧ-терапiя, міліметровохвильова терапія (ММХ-терапія), магнітотерапія, ультразвукова терапія, ультразвукова терапія в радоновій воді, світлолікування (місцеве і загальне ультрафіолетове опромінення), лазеротерапія (терапія лазерним скануючим променем, гелій — неоновим лазером, інфрачервоним опроміненням), внутрішньовенна лазеротерапія,  аерозольтерапія, аероіонотерапія, поєднані методи апаратної фізіотерапії: магнітолазеротерапія,
IV. Баротерапія: гіпербарична оксигенація;
V. Тракції хребта (тракції шийного відділу хребта, тракції поперекового відділу хребта — підводний вертикальний витяг хребта в радоновій воді);
VІ. Внутрішній прийом мінеральної води «Збручанська»;
VII. Кліматолікування (аеротерапія-повітряні ванни);
VIII. Психотерапія;
ІX. Лікування голковколюванням, Су-Джок терапія;
X. Лікувальна фізкультура, в т.ч. і гідрокінезотерапія в радоновій воді;
XІ. Масаж, релаксаційний масаж;
Харчування: раціональне лікувальне 4-разове дієтичне харчування.

Вартість перебування протягом 1 доби, грн.:

№ корпуса Категорія номера Опис номеру 1 особа в номері 2 особи в номері
1, 2 Стандарт
1 кат.
Однокімнатний, 2-місний зі зручностями (душ, туалет, телевізор) 265,00
1, 2 Півлюкс Однокімнатний, 1-місний, зі зручностями (душ, туалет, холодильник, телевізор) 330,00
1, 2 Півлюкс Однокімнатний, 2-місний зі зручностями (душ, туалет, холодильник, телевізор) 375,00 320,00
1, 2 Люкс Двокімнатний, 2-місний з усіма зручностями (душ, туалет, телевізор, холодильник, нова сантехніка) 415,00 345,00
2 Стандарт1 кат. Однокімнатний, 2-місний зі зручностями (душ, холодильник, телевізор) № 234, № 244, № 240, № 121, № 210, № 215, № 217 355,00 305,00
1 Люкс Двокімнатний, 2-місний № 103
“Люкс” зі всіма зручностями (душ, туалет, ванна, телевізор, холодильник, нові меблі, нова сантехніка, столовий посуд)
535,00 435,00
3 Півлюкс Однокімнатний, 1-місний, з усіма зручностями (душ, туалет, холодильник, телевізор, нові меблі, нова сантехніка, балкон) 360,00
3 Півлюкс Однокімнатний, 1-місний, з усіма зручностями (душ, туалет, холодильник, телевізор, нові меблі, нова сантехніка) без балкону 350,00
3 Апартамент Двокімнатний, 2-місний, з усіма зручностями (душ, туалет, ванна, телевізор, холодильник, нові меблі, нова сантехніка, столовий посуд)
№ 105, № 222, № 322
480,00 415,00
3 Люкс Двокімнатний, 2-місний “Люкс” з усіма зручностями (душ, туалет, телевізор, холодильник, нові меблі, нова сантехніка, столовий посуд) 440,00 375,00
3 Стандарт
1 кат.
Однокімнатний, 2-місний, зі зручностями (душ, туалет, телевізор, нові меблі, нова сантехніка) 295,00