Далмація — Спліт

  Побережжя Середньої Далмації є одним з найкрасивіших на всій Адріатиці — приголомшлива природа, велика кількість затишних бухт і заток, скелясті і галькові пляжі, незліченні соснові ліси, що тягнуться уздовж морського берега на багато сотень кілометрів, щорік притягують сюди мільйони туристів з багатьох країнсвіту. Ці місця особливо привабливі для відпочинку з дітьми. У Південній Далмації є й галькові, і скелясті, і бетонні, а на островах у районі Дубровніка – і піщані пляжі.

Курорти Середньої Далмації

dalmaczіya-xorvatіya  пррп Croatia-split-flickr.com-seahorsetamer 1

Башка Вода.  Місто Башка Вода знаходиться в 60 км від м. Спліт, в 75 км від аеропорту і в 9.5 км від м.Макарска. Вважається, що це місце має ідеальні умови для повноцінного відпочинку як молоді, так і сімейних пар з дітьми.  Узбережжя — шикарні дрібногалькові пляжі і хвойні ліси, що підступають до самого моря.
Брела.  Невелике  містечко Брела, з населенням усього 1500 чоловік, знамените своїм унікальним гальковим пляжем «Punta Rata». Головними особливостями цього пляжу є дуже дрібна галька й величезна кількість сосен, що підступають практично до самого початку морського прибою.
Макарська — чарівне стародавнє містечко в самому центрі Далмації. Воно розташоване біля підніжжя гори Біоково у тихій бухті, що утворюють два прекрасних півострови — Св. Петра й Осеява. У західній бухті розташувалася курортна зона, пляжі, готелі та крамниці, уздовж берега проходить пішохідна зона.
Спліт. Це найбільше хорватське місто на Адріатичному побережжі, діловий, адміністративний і культурний центр, важливий морський порт, чудовий курорт і просто дуже красиве старе місто, занесене ЮНЕСКО в книгу пам’ятників культури світового значення. Його називають серцем Далмації. Унікальна архітектура міста, що змішала в собі кілька стилів, зробила його чарівним і неповторним.
Трогір. В 20 кілометрах північніше Спліту перебуває Трогір, заснований в III столітті до н.е. Це ще одне місце в Хорватії, що по праву можна назвати містом-музеєм. Він розташований на острові, з’єднананому з материком декількома мостами. Старе місто схоже на корабель, що готується до відплиття от уже кілька сторіч, вітрила якого замінили численні вежі й дзвіниці.
Тучепі. Тучепі маленький, але чудовий туристичний оазис, що перебуває у самій середині Далмації, усього в 80 км південніше Спліту. Уздовж ідилічного узбережжя тягнуться золоті пляжі, на які розливаються хвилі бірюзового моря, вони оточені зеленим намистом Середземноморської рослинності.
о. Брач. Один з найкрасивіших островів Хорватії, третій по величині острів Адріатичного моря. На острові багато соснових лісів, виноградників і оливкових гаїв. На сильно порізаному побережжі Брача можна насолоджуватися численними затоками, піщаними і гальковими пляжами, які тягнуться на десятки кілометрів. Тут роблять дивовижне рожеве вино і готують незвичайні страви з риби і морепродуктів.