Далмація — Задар

   Північна Далмація простягнулася від острова Паг на півночі до міста Прімоштен на півдні. Узбережжя цього регіону є одним з найкрасивіших на всій Адріатиці: приголомшлива природа, численні затишні бухти і затоки, скелясті і галькові пляжі, нескінченні хвойні ліси, — щорічно приваблюють сюди мільйони туристів з багатьох країн світу. Численні міста та невеличкі далматинські селища мають цікаву багатовікову історію.

Курорти Північної Далмації

sjeverna_dalmacija_6 sjeverna_dalmacija_8  Vodice Vodice-Beach

Задар столиця однойменної провінції Хорватії і головне місто північної Далмації, знаходиться в центральній частині Адріатичного узбережжя. Задар — п’яте за величиною місто Хорватії з населенням понад 80 тисяч жителів. Дикі скелі, прямовисно спадають у море, крихітні затоки і бухти, печери, водоспади, стрімчаки — не дивно, що відпочинок у Задарі такий популярний серед дайверів, спелеологів і скелелазів. Чудова природа Задара, численні затишні бухти і затоки, скелясті і галькові пляжі, нескінченні хвойні ліси, щорічно приваблюють сюди мільйони туристів з багатьох країн світу. І звичайно ж море, тут воно особливо глибоке, але дуже чисте.
Шибеник — одне із найколоритніших міст Середньої Далмації. Шибеник сьогодні відомий як жвавий туристичний центр, де влаштовуються різні туристичні фестивалі, де багата й різноманітна культурна і спортивна життя. Місто унікальне своєю архітектурою. У прекрасних соборах, прямих вуличках і античних храмах відчувається вплив Венеції.
Водіце. Місто знаходиться в 13 км від м. Шибеник і приблизно в 100 км від м. Спліт. Неофіційно жителі цього невеликого містечка називають його «маленькою Барселоною», завдяки картинним галереям, розташованим в центральній частині міста. Туристи оцінять зручність його розташування для екскурсій, спортсмени — хорошу спортивну базу, гурмани — вина, оливкову олію та інжир, а закохані — романтику цього місця.
Біоград на Мору знаходиться в Північній Далмації (Хорватія), в 28 км на південь від Задара. Місто розташоване на півострові поміж двох бухт, а навпроти нього в Пашманскій протоці Адріатичного моря розташовані два маленькі острівця, Планац і Свєта Катаріна.