Південна Далмація

Південна Далмація — перлина Хорватії, край гір і островів! Середньовічне містоДубровник, маленькі курортні міста Цавтат і Плат, острови елафітського архіпелагу Колочеп і Лопуд, пропонують туристам добре розвинену туристичну інфраструктуру з хорошими готелями, ресторанами і масою всіляких екскурсій і розваг. Для цього району Хорватії характерний яскраво виражений середземноморський клімат з жарким і сухим літом і м’якою зимою, під час якої проникненню холодних північних повітряних мас перегороджують шлях гори, які знаходяться в безпосередній близькості від узбережжя.
Середземноморська рослинність, узбережжя неправильної форми з порізаноюбереговою лінією, острови і незаймана природа — все це говорить про особливі кліматичні умови. Маючи 2774 сонячних години на рік, Південна Далмація належить до сонячних регіонів Європи. Середньорічний сонячний показник складає більше 7 годин, а в самому жаркому місяці — липні в середньому відзначено 12,4 сонячних годин на день, тобто стільки ж, скільки і в Олександрії (Єгипет). Відомий дослідник світового океану Жак Ів Кусто сказав, що тут саме прозоре і найчистіше море на всьому Середземномор’ї.
Південна Далмація — край гір і островів, перлина Хорватії! Середньовічне місто Дубровнік, маленькі курортні міста Цавтат і Плат, острови елафітського архіпелагу Колочеп і Лопуд, пропонують туристам добре розвинену туристичну інфраструктуру з хорошими готелями, ресторанами і масою всіляких екскурсій і розваг. Середземноморська рослинність, побережжя неправильної форми з прорізаною береговою лінією, острови і недоторкана природа — все це говорить про особливі кліматичні умови. У Південній Далмації є галькові і скелясті пляжі, а на островах у районі Дубровніка — й піщані.
Відомий дослідник світового океану Жак Ів Кусто сказав, що тут найпрозоріше і найчистіше море на всьому Середземномор’ї.
Дубровнік
Cамий відомий туристичний центр в Хорватії. Його велич, вишуканість архітектури, неповторна атмосфера щороку притягують тисячі і тисячі гостей з усього світу. Завдяки численним пам’яткам місто було внесено ЮНЕСКО до списку світових скарбів. Свою лепту в неповторний культурний вигляд міста вносять Етнографічний музей, Музей мореплавання, Художня галерея та церква Св. Блазіуса — покровителя Дубровника. Не можна не відзначити численні особняки знаті, яка вибирала Дубровник в якості своєї літньої резиденції. Дубровник — це справжній подарунок для тих, хто любить сонячну погоду, ласкаве море і розслабляючий відпочинок в тихих бухточках.
Пляжі
Місця для купання в Дубровнику дуже різноманітні, тут можна зустріти дрібну гальку, бетонну платформу з драбинами для спуску в море, скелясту берегову лінію і навіть пісок. Повноцінні піщані пляжі знаходяться на островах Лопуд і Колочеп. В бухті Лапад, а також в Цавтаті, навпроти готелю «ALBATROS», є дрібногалькові пляжі з піщаним входом в море. Для тих, хто буде брати автомобіль напрокат, рекомендуємо тихий, затишний і небагатолюдний гальковий пляж поруч з готелем «BELVEDERE». Порізана берегова лінія регіону налічує безліч тихих і мальовничих бухт, де в основному знаходяться галькові пляжі (Плат, Млинів).
Розваги
У Дубровнику безліч барів і декілька дискотек. Любителі погуляти зможуть знайти для себе підходяще місце на вибір: Burbon street — вулиця з численними барами; «Hamingway»- коктейль-бар в кубинському стилі; «Otok»; » Jazz bar»; «Irish pub»; «Gradska kavana»- для любителів спокійної атмосфери; дискотеки: «Divinae Follie»- італійська і дуже гучна; «Latino club Fuego»- знаходиться поряд із Старим містом і підходить для будь-якого віку. Але необхідно пам’ятати, що в низький сезон все працює рідко і при цьому рано закривається.
Мліні
Один з найкращих туристичних курортів Дубровника, з прекрасними готелями,ресторанчиками і барами , розташованими в мальовничих місцях, біля підніжжя гори Спілан. Вони майже зрослися в архітектурній комплекс з горою і низькорослим чагарником. Все, що було знищено і спалено під час війни зараз відновлюється і готується до нового туристичного сезону. Туристи можуть зупинятися в приватних апартаментах, в прекрасних будинках і численних віллах.
Пляжі
Млини — розташовані на берегах річки Заврелі, з чистими гальковими пляжами, в 10 км на південь від Дубровника і в 12 км від аеропорту. Тут відмінні дрібногалькові пляжі, прекрасні готелі, багато барів і ресторанчиків. Вздовж моря проходить живописна пішохідна доріжка, протяжністю в декілька кілометрів, до селища Сребрено, що має пляжі з піщаним заходом в морі.
Плат
Невелике туристичне зелене селище в типово середземноморському стилі, одне з найпопулярніших в регіоні. Знаходитьсв 12 км на південь від Дубровника і в 10 км від аеропорту. В цьому містечку кілька магазинів, 4 чудових дрібногалькових пляжі, в тому числі один нудистський, таверна з широким вибором страв хорватської національної кухні і нічним клубом, кілька барів, а на одному з пляжів — ресторан «POSEJDON» зі свіжими морепродуктами. Сполучення з Дубровником здійснюється мікроавтобусом готелю «ORPHEE» (у високий сезон), автобусом № 10 (час в дорозі — приблизно 30 хвилин) або туристичними човнами (час в дорозі — приблизно 35 хвилин).
Пляжі
Хорватія відома як країна з великою кількістю пляжів для нудистів, такий пляж є і на Платі. Але навіть якщо Ви не є прихильником подібного відпочинку, Вам варто сюди приїхати — для більш звичного відпочинку у Вашому розпорядженні будуть 3 інших дрібногалькові пляжі, на одному з яких знаходиться ресторан, названий на честь володаря моря — POSEJDON (Посейдон). Готують в ньому, відповідно, страви з морепродуктів.
Цавтат
Розташований в 20 км на південь від Дубровніка. Жителі саме цього містечка, яке в античні часи називалось Epidaurus, заснували Дубровнік в сьомому сторіччі. Цавтат і сьогодні зберіг свою багату культурну і історичну спадщину: церква св. Миколая в стилі борокко, монастир, картинну галерею Влахо Буковіча, мавзолей Рачіча, кріпосні стіни і т.п.
Пляжі
Навпроти готелю «ALBATROS», є дрібногальковий пляж з піщаним входом в морі. Хороший гальковий пляж біля готелю «EPIDAURUS». Пляж у вигляді платформи зі сходами для входу в море і скелястий пляж з чистісіньким морем біля готелю «CROATIA». Є невеликі і небагатолюдні пляжі вздовж прогулянкової доріжки навколо півострова.
Розваги
Навряд чи Цавтат можна назвати самим галасливим і веселим курортом, йомубільше підійде звання самого романтичного і спокійного міста. Тут немає дискотек, але охочі розважитися можуть відвідати нічний клуб і казино готелю «Croatia», відправитися на острів Супетар, де знаходиться клуб «Робінзон», що працює тільки у високий сезон, або поїхати в Дубровнік. На центральній набережній крім безлічі ресторанів є декілька барів. Тут багато можливостей для заняття спортом: дайвінг, риболовля, теніс, катання на велосипедах. У 2004 році в 20 км від Цавтата відкрився розважальний парк «Prevlaka», де можна відвідати старий форт, пограти в пейнтбол, зайнятися скелелазінням або прокататися на туристичному автопоїзді.