Істрія

Істрія має горбкуватий ландшафт і середземноморську рослинність, а на вершинах пагорбів середньовічні містечка викликають асоціації з італійською областю Тоскана. Прибережна частина Середньої й Південної Далмації дуже мальовнича завдяки гарним хребтам Динарських гір і незліченних соснових лісів, що тягнуться уздовж морського берега на багато сотень кілометрів. На півострові Істрія клімат  більш сухий і прохолодний. Температура повітря тут у середньому на кілька градусів нижча, ніж у Дубровніку й Спліті. На півострові Істрія пляжі, за рідкіснимвинятком, це в основному штучні бетонні платформи, природні камені й плато.

Курорти Істрії

IstriaGK istria porec_photo_big Umag - Stari grad - pogled sa setalista

Пула є найзагадковішим і незвичайним містом Хорватії, де стикається безліч, здавалося б, несумісних речей, що утворюють унікальний і неповторний образ. Відпочинок в Пулі — відмінна можливість доторкнутися до античної історії, загубитися в павутині вулиць і поглянути на старовинне місто з вершини пагорба, зробити піші та велосипедні походи по околицях і зайнятися дайвінгом або вінд-серфінгом на пляжах Пули.
Пореч. Пореч — однин з найбільш відвідуваних туристами міст Хорватії, розташований на західному узбережжі півострова Істрія, між гирлом річки Мирна і затокою Лім Фіорд. З невеликого прибережного селища він виріс на справжню перлину Хорватії і привертає відмінною інфраструктурою, чудовою природою та історичними пам’ятками. Якщо порівняти середземноморські міста Хорватії, що вирізняються своїм спокоєм і розміреністю, то Пореч виявиться самим веселим і невимушеним з них. Його вулиці ніколи не бувають порожніми й безлюдними, численні кафе під відкритим небом завжди наповнені сміхом і голосами.
Ровінь. Ровіню можна сміливо привласнити звання найромантичнішого міста Хорватії. . Ровінь є одним із самих популярних туристичних центрів Хорватії завдяки відмінній інфраструктурі, прекрасному морю й мальовничим пейзажам у поєднанні з багатою культурною спадщиною й безліччю пам’ятників архітектури. Його узбережжя є дуже мальовничим завдяки 22 островам, які надають тутешнім місцям особливий колорит.
Врсар — невелике містечко на західному побережжі Істрії. Мальовничий пагорб, на якому колись виникло поселення, спускається до бухти, де видніються зелені острівці. Уздовж узбережжя розкинулися 18 зелених островів, а порт міста захищає острів Святого Юрая. Врсар — з його чарівними бухтами, затоками, маленькими острівцями є одним з найпрекрасніших мініатюрних архіпелагів Середземномор’я. Клімат Врсару — середземноморський, з м’якою зимою і теплим тривалим літом. Середня температура повітря взимку складає +12 градусів, а влітку +24 градуси.
Умаг є самим західним містом Хорватії й відомий, насамперед, як туристичний центр. Місцеві ресторанчики й бари пропонують всю розмаїтість средземноморської кухні.Природа щедро наділила узбережжя Умага, що простягнулося на 45 км., красою й зачаруванням. Його кам’янисті пляжі, блакитні бухти, невеликі порти, комфортабельні готелі й апартаменти щорічно притягують сюди тисячі туристів з усією Європи.