Равда

Равда (Ravda) — затишне курортне селище в Болгарії на березі Чорного моря. Знаходиться в 30 км від Бургаса, в 3 км від Несебра і в 5 км на південь від Сонячного берега, Св. Власа і Еленіте. Курортне селище Равда — привабливе місце для тих, хто бажає відпочити на морі, насолодившись теплим кліматом Болгарії, безліччю сонячних днів, а також спокійним і розміреним відпочинком. Повітря тут чисте і свіже, так як селище знаходиться в екологічно чистому районі.
Колись Равда була міжнародним центром дитячого туризму і відпочинку, а в останні роки користується все більшою популярністю серед туристів, як з Болгарії, так і з численних європейських країн. Пляж вкритий дрібним, золотистим піском.
Для відпочинку в Равда пропонуються більше 20 готелів, сімейні пансіонати і квартири в приватному секторі, де є все для комфортного проживання. У центрі селища є багатофункціональний комплекс з фітнес центром, бібліотекою, поштовим відділенням та пунктом медичного обслуговування. Для створення Вам гарного настрою працюють близько 10 ресторанів, 10 ресторанів типу «механа», 5 пивних ресторанів, де Ви можете скуштувати різноманітні страви, як національної, болгарської, так і морської кухні. У кожному з закладів Вам запропонують страви європейської кухні.
Зручне розташування говорить про виняткове зручність транспортного сполучення. Варто сказати, що всі маршрути, що зв’язують Бургас з Несебром, Сонячним берегом і Варною проходять через Равду. Постійний автобусний маршрут забезпечує зв’язок між Равдою і Бургасом кожні 40 хвилин, а з Несебром і Сонячним берегом — кожні 20 хвилин.
Поблизу села розкинулися баштани, виноградники і городи, де можна купити сільськогосподарські продукти за низькими цінами.
Равда, порівняно з  Сонячним Берегом, досить-таки спокійне містечко.
Ніяких особливих розваг, за винятком дитячих атракціонів, в Равді немає. Зате недалеко від Равди знаходиться Несебр і пара аквапарків, а в 4 км курорт Сонячний Берег. Туди ходять автобуси, маршрутки, та й таксі недорого. Там знайдете все, чого не буде вистачати в Равда.
В Равда є кілька продуктових магазинів і міні-ринок. Не доходячи до центральної площі Равда, знаходиться непоганий супермаркет. Якщо буде потрібно більш широкий асортимент продуктів, можна з’їздити в супермаркет «Младост» на Сонячному Березі. Там можна купити практично все, в т.ч. частково вирішити питання з дитячим харчуванням для найменших дітей. Це відмінне місце для відпочинку з дітьми.