Лозенець

Лозенець — маленьке курортне селище, що розташувалося в тихій затоці на березі Чорного моря, в 65 км від Бургаса, важливого культурного й економічного центру Болгарії, і в 30 км від болгаро-турецького кордону. Поряд знаходяться знамениті болгарські курорти Царьов, Кітен і Приморсько.

Селище було засноване в 1924 році жителями сусіднього села Велика, яка не має виходу до моря. Вони прийшли сюди за морським бризом, чайками і хвилями. Місце отримало назву Лозенець, так як поблизу росте безліч виноградних лоз.

Сучасний Лозенець — курорт, що розвивається з хорошою інфраструктурою, відмінними готелями, апартаментними комплексами, ресторанами і дискоклубами, який приваблює туристів з усього світу. Забудова селища вельми оригінальна: майже всі будинки 2-3-х поверхові і побудовані в безпосередній близькості від золотистого піщаного пляжу. Морська вода в цих місцях, на думку екологів, найчистіша на всьому чорноморському узбережжі.

Лозенець представляє великий інтерес для яхтсменів: спортсмени можуть тренуватися тут цілий рік. Також у селищі є школа для серфінгістів, в природному парку «Странджа» можна зайнятися велоспортом, за чистим водам річок Ропотамо або Велека — спуститися на човні. Для любителів пішого туризму околиці Лозенця саме підходяще місце — природа тут невинна і недосліджена.

Недалеко від курорту знаходиться древнє містечко Созополь, а в 3 км на захід — один з найкрасивіших ботанічний сад. Щорічно з 1 по 9 вересня в Лозенці проводиться міжнародний морський пленер «Фотофіеста», найголовніша подія в світі фотографії в Болгарії.