Царево

Царево розташований практично на самому півдні чорноморського узбережжя Болгарії, неподалік від кордону з Туреччиною. Він знаходиться в тому місці, де гірський масив Странджа і річка Черна зустрічаються з Чорним морем. Царево знаходиться в 65 км на південь від міста Бургас, де знаходиться міжнародний аеропорт Бургас, і на відстані 17 км від міста Приморсько. Місто є адміністративним центром з населенням, за останніми даними, в 6200 чоловік.
Оскільки курорт розташований в південній частині болгарського Чорномор’я, тут налічується близько 300 сонячних днів у році. Середня температура повітря влітку коливається в районі +24 … +35 градусів, зими дуже м’які, а температура морської води влітку — +23 … +29. Тут дуже чиста морська вода і золотисті піщані пляжі. У 1967 році місто отримало статус кліматичного морського курорту.
Містечко Царево розміщується на двох півостровах, північному і південному, і утворює тим самим три мальовничих затоки. За часів античності (IV-VI ст. До н.е.) на цьому місці була грецька колонія під назвою Василика, що означає «королівський». Лише в 1912 році місто увійшло до складу болгарської території, а з 1930 року почав називатися Царево.

В Царево є всі можливості для екотуризму, прогулянок на яхтах, риболовлі та інших водних видів спорту. А ще, в місті можлива цілорічна парковка яхт, що є важливим фактором для яхтсменів.
Через місто проходить міжнародна магістраль (Е-87) Бургас — Малко Тирново — Лозенград — Стамбул. Також в Царево знаходиться великий порт, який з 1995 року є міжнародним, одним з важливих переваг якого полягає в близькості до протоки Босфор. Царево пов’язують регулярні автобусні лінії з Бургасом, Созополем, Приморсько і Кітен на північ і з Ахтополі на південь.

З визначних пам’яток особливо варто відзначити такі історичні пам’ятники: Антична Ахтопольская стіна, Грецька школа, Середньовічна фортеця, Церкви Успіння Богородиці, Свв. Кирила і Мефодія, Св. Пантелеймона, Фракійські руїни. У цьому районі збереглися унікальні традиції, наприклад, танці босоніж на розпеченому вугіллі в честь в Св. Костянтина і Єлени (21 травня).