Дюни

Курорт Дюни є одним з найрозкішних та сучасних курортів Болгарії. Він розташований в південній частині болгарського узбережжя Чорного моря. Найближчий аеропорт Бургас знаходиться в 46 км, місто Созополь — в 7 км.
Піщаний пляж з Дюнами, що дали назву курорту, простягнувся на 5 кілометрів уздовж напівкруглого затоки і досягає 100 метрів в ширину. Морське дно тут зручне і безпечне, берег полого заходить у воду і підходить для відпочинку з маленькими дітьми. Затока Дюн, звернена на південь і надійно укрита від північного вітру, сподобається любителям віндсерфінгу і рибалки в Болгарії.
План курорту був розроблений болгарськими архітекторами, і в 1986 році почав втілюватися в життя австрійською фірмою «Рогнер». Затишний селище з пішохідними вуличками, тінистими терасами і невеликою пристанню талановито вписується в навколишній пейзаж. Будинки побудовані в стилі епохи Болгарського Відродження і здадуться вам знайомими, якщо ви бували в старовинному Созополі.
Всього на курорті Дюни п’ять сучасних готельних комплексів, здатні прийняти в цілому 1400 осіб. У 2000-2001 році вони були включені в систему клубного відпочинку «Magic Life» і працюють за системою All Inclusive («Все включено»). Вдало розташовані серед лісистих пагорбів, готелі Дюн мають на своїй території розкішні відкриті басейни, тенісні корти, ресторани і магазинчики.
Відпочинок в дюнах сподобається не тільки любителям розкоші і комфорту готельної інфраструктури, а й цінителям унікальної природи. Крім піщаних дюн, на яких ростуть дивовижні пісочні лілії, ці місця примітні також різноманітністю флори і фауни. У болотистій лагуні Алепу можна почути цілу какофонію звуків: тут гніздяться численні місцеві види пернатих і зупиняються перелітні птахи по дорозі на південь. Знаменитий природний заповідник Ропотамо, дуже схожий на справжні «джунглі», знаходиться неподалік від Дюн і коштує готельної екскурсії. У півкілометра на південь від Дюн — ще один болотистий заповідник Аркутіно. Де ще можна побачити морський нарцис — мала квітка, що йде корінням в пісок на кілька метрів, або лагуну, в якій білосніжні лілії та жовті троянди на поверхні води сусідять з качками, чаплями і видрами? Найкращий вид на околицях — і місце для пам’ятних фотографій — відкривається зі скелі під назвою Весела, куди можна зробити легку п’ятихвилинну прогулянку зручною стежкою.
Залишилося лише сказати кілька слів про клімат в дюнах — він м’який і помірний, без задушливої ​​спеки і різких перепадів температур. Найтепліший місяць — серпень, температура повітря досягає 29 градусів, а морська вода прогрівається до 24 градусів.