Закарпаття

Закарпаття — край легенд і давніх традицій, край чистого цілющого повітря та лікувальних мінеральних вод. Регіон який здавна славився своєю неповторною природою і привітністю місцевих жителів …
Закарпатська область знаходиться в південно-західній частині України і межує одразу з кількома країнами, такими як Польща, Словаччина, Угорщина і Румунія. Закарпаття славиться красивими історичними місцями та архітектурними пам’ятками. Відпочинок на Закарпатті пропонує вам відвідин Ужгородського та Мукачівського замків.

Умовно Закарпаття можна розділити на дві частини: ту, яка межує з Івано-Франківською областю й ту, що розташована ближче до державного кордону. Гуцульська частина Закарпаття, та, що ближче до Івано-Франківщині, славиться самими високогірними хребтами Карпат, тут знаходиться найвища точка України — гора Говерла, на яку можна здійснити сходження. А якщо ви завзятий лижник, то відпочинок на Закарпатті — це 6 місяців зими і постійного сніжного покриву на вершинах Драгобрата! Якщо сніг вас не цікавить і душа ітіло прагне до тепла, то для вас приємною знахідкою стане відпочинок на іншій частині Закарпаття. Тут більш рівнинно, і, що найголовніше, тепло. У містечку Солотвино вас завжди чекають солоні озера, ефект від яких нічим не відрізняється від вод Мертвого моря, і шахти, відвідини яких ефективно лікує астматиків. Відпочинок на Закарпатті — це екологічно чисті території і оздоровчі природні умови, а також гра клімату, який дозволяє протягом декількох годин з тепла Солотвина потрапити в сніжні замети Драгобрата.

Закарпаття — єдиний регіон України, який знаходиться за головними Карпатськими хребтами. Більшість території краю займають вкриті лісами гори (найвища точка — вершина Говерла — 2061 м). Ліси — джерело чистого повітря, мінеральні води, клімат, гірський рельєф, озера і гірські річки, все це зробить Ваш відпочинок у Закарпатті незабутнім і цілющим. У Закарпатті вивчено понад 59 мінеральних джерел з лікувальною водою різних типів, що є фундаментальною причиною зосередження тут безліч санаторіїв, готелів, будинків відпочинку і пансіонатів.

Характеристика природного лікувального чинника :
Цілюще повітря, наповнене ароматами лісу, лікувальна мінеральна вода із джерел Карпатських гір роблять Закарпаття чудовим місцем для відпочинку, оздоровлення та лікування.
Українська алергологічна лікарня — унікальна і найбільша в світі лікарня такого типу. Лікування тут здійснюється на основі мікроклімату соляних шахт і карстових печер Солотвинського солерудника. Ефективність лікування становить 80-86% серед дорослих і 90-95% серед дітей. Поблизу знаходиться солоне озеро Кунігунда — аналог знаменитого ізраїльського Мертвого моря. Цілюще повітря, наповнене ароматами лісу, лікувальна мінеральна вода із джерел Карпатських гір, чудові побутові умови проживання, досвідчені лікарі, оснащені лікувально-процедурні кабінети, висока культура обслуговування в наших санаторіях гарантують Вам повноцінний відпочинок та відновлення Вашого здоров’я, повертає хворим бадьорість та радість життя.

   

Долина нарцисів:
Eдине місце в Україні і СНД, де зустрічаються природні зарості нарциса вузьколистого. Подібні зарості, але меншої площі, залишилися в небагатьох місцях — Альпах, Румунії, деяких Балканських країнах. Масове цвітіння рослин в квітні-травні це прекрасне видовище залишає незабутні враження у глядачів.

Срібна земля:
Земля дуже неповторна: всього 12 800 км. території, а належить їй чотири п’ятих всієї території долин, гір і передгір’їв, завжди неповторні пейзажі — то стрімкі потоки Тиси, що несе води до Дунаю, то з норовистими річками Латориця, Боржава, Уж, Теребля і Тересва, то з екзотичних озерами, з них найпривабливіше високогірне Синевирське озеро, назване в народі «Морським оком».
Карпати … Якщо розглянути висоту цих гір, то між європейськими вони займають друге місце, але чудовою красою рідкісного змісту не поступаються жодним в Європі.

Закарпаття — все це разом сприяє розвитку оздоровчо-лікувального туризму, гірськолижного відпочинку і спорту, пішохідних видів туризму різної категорії складності і напрямів: екологічного, сільського.

Синевирське озеро
Синевир — найбільше і одне з найкрасивіших гірських озер Карпат. Його ще називають «Морським Оком», «Перлиною Карпат». І дійсно, якщо дивитися з висоти пташиного польоту, то погляду відкривається мальовнича картина — яскраво синя водна гладінь в зеленій гущавині лісів, з маленьким острівцем посередині. Озеро оточене віковими буками та смереками. Стовбури завтовшки в декілька обхватів. Вода в озері настільки чиста, що можна бачити дно. Здалеку вода здається яскраво блакитний. Повітря тут як ніде свіже і легке, наповнене ароматом хвої. Здається, що його зовсім немає, дихається вільно і легко. Озеро — найбільше в Карпатах за площею. Знаходиться на висоті 989 метрів над рівнем моря.  Середня глибина озера — 10-12 метрів, максимальна — 24 метри. Озеро утворилося в післяльодовиковий період.
У народі ж існує легенда, яка свідчить, що в давні часи у одного графа була дочка Синь. Одного разу вона зустріла пастуха Вира. Вони почали таємно зустрічатися і полюбили один одного. Однак граф не дозволив дочці зустрічатися з Віром. Він наказав своїм слугам убити пастуха. Вони скинули його з високої скелі на камені. Синь, дізнавшись про це, довго плакала. З її сліз і утворилося озеро. Ну не може наш народ без легенд. З тих пір озеро називається Синевир. Зараз на березі озера встановлені, вирізані з дерева, фігури Сині та Вира. Сюди приїжджають святкувати весілля з багатьох куточків Карпат. Кажуть, що якщо люди познайомилися і полюбили один одного на озері, то їх чекає міцна любов.

   

Водоспад Шипіт:
Водоспад Шипіт — найкрасивіший у Закарпатті. Вода падає каскадами з декількох кам’янистих уступів, на які можна, при бажанні, піднятися і викупатися в холодних чистих струменях. Відчайдушні туристи люблять фотографуватися на тлі вируючих потоків води, що падають з висоти 14 метрів.
Водоспад утворений річечкою Пилипець (за іншими даними її назва — Плошанка), витоки якої лежать у високих горах Боржавського хребта. Водоспад Шипіт не є самим великим водоспадом Закарпаття, він займає друге місце і поступається пальмою першості водоспаду Труфанець, який знаходиться у Рахівському районі. Однак зачарування водоспаду Шипіт незмінно привертає увагу організованих і самодіяльних туристів.
Якщо піднятися трохи вище водоспаду по гірській стежці, можна вийти до культового, для багатьох неформальних об’єднань України та країн СНД, місцем — великий зеленій галявині в оточенні гір та лісу. Її з 1992 року облюбували хіпі та інші неформали, які щорічно на початку липня збираються на свій фестиваль-тусовку. Тут мирно уживаються хіпі, панки, скінхеди, металісти і всі, хто втомився від розпеченого міського асфальту і життя за суворими правилами. Намети, багаття, спілкування, музика …
Водоспад Шипіт є однією з найбільш відомих пам’яток цього регіону, сюди організовуються екскурсії з багатьох готелів і санаторіїв області. Це не дивно, адже велич і міць з шумом падає з висоти води, красивий ліс, зарості чорниці, смарагдові галявини і вічні, як світ, гори, не залишають байдужим нікого.