Моршин

 

Моршин – добре відомий в Україні та за її межами бальнеологічний курорт гастроентерологічного профілю – має давні лікувальні традиції. Завдяки цілющим властивостям висококонцентрованої місцевої водички, до складу якої входять залізо, бром, йод, магній та значна кількість розчинного кисню, в XIX столітті його називали не інакше, як Галицький Карлсбад.

Сучасний Моршин, невеличке курортне містечко за 85 км від Львова, справді райський куточок для відпочивальників: річки, озера, густі лісові смуги, затишні галявини, тінисті парки та кришталево чисте повітря… Саме серед цієї чарівної природної оази розміщені санаторії курорту. Тож з першої хвилини перебування в Моршині вас огортає приємна хвиля спокою та гарного настрою.
Моршин розташований в східному передгір’ї Карпат, в мальовничій долині на висоті 340 м над рівнем моря і оточений сосновими та листяними лісами.
У 50 км від Моршина розташований курорт Трускавець.
Здравниці курорту Моршин розміщені компактно, поруч бювет мінеральної води та общекурортная бальнеотерапевтичному лікарня.
Бальнеологічний питної курорт Моршин один з унікальних курортів України, заснований у 1878 році. Основний профіль курорту Моршин – захворювання печінки, шлунка, кишечника.
Річка Березніца ділить курорт на дві частини – гірську, покриту густим лісом, і лісопаркової. Усі санаторії знаходяться в лісопарковій зоні, тому на території завжди тихо і спокійно. Можна добре провести час у численних кафе, ресторанах і на літніх майданчиках.
Основними лікувальними факторами курорту є мінеральні джерела, вода яких по своєму хімічному складу знаходиться в одному ряду з водами кращих курортів Європи, а також торф’яна бруд і “гірський віск” – озокерит.
Залізничний вокзал і автостанція знаходяться майже в центрі курорту Моршин, тому відстань до найближчого санаторію не більше 100-150 метрів, а до самого віддаленого – 300-400 метрів. Крім того, в пообідній і нічний час на вокзалі знаходиться черговий автобус, який доставить Вас безпосередньо в будь-який санаторій.

Відпочинок в Моршині – це поїздка в світ гордої природи Карпат і величних лісів. Чарівна природа Карпат, чисте гірське повітря і унікальні цілющі джерела мінеральних вод ставлять відпочинок в Моршині в один ряд з всесвітньо відомими курортами. Путівки в Моршин – це річка і озеро, ліс і гори, це теплий клімат, квіти і чисте повітря, чудові краєвиди і цілющі джерела. Моршин (Україна) – маленьке містечко на Прикарпатті, відоме як одне з найкращих і перспективних гастроентерологічних курортів України. Моршин – відпочинок і лікування захворювань печінки, шлунку і кишечнику. Моршин – відпочинок на території де ідеально суміщені кліматичні і географічні чинники, що дозволяє найкращим чином поєднувати лікування в Моршині і відпочинок на прекрасному курорті. Відпочинок в Моршині – це прекрасний курорт, як для зимового, так і для літнього відпочинку.

Лікувальні особливості

Клінічні спостереження з використанням сучасних методів діагностики показали, що на курорті Моршин з успіхом можливо лікувати:
 • хвороби стравоходу;
 • хвороби шлунку );
 •  функціональні розлади шлунку з порушенням секреції, рухової активності;
 •  виразку шлунку, дванадцятипалої кишки;
 • хвороби оперованого шлунку (з приводу виразки шлунку та дванадцятипалої кишки) при наявності демпінг- та гіпоглікемічного синдрому легкої та середньої ступені, астенічного синдрому, панкреатиту, гепатиту, холецистіту, ентероколіту, коліту в ранні строки після операції, при зміцненому післяопераційному рубці та задовільному загальному стані)
 • хвороби кишечника (хронічні коліти та ентероколіти різної етіології, легкої та середньої ступені, крім стенозуючих, туберкульозних, виразкових, бактеріальних та паразитарних форм, поза фазою загострення);
 • фукціональні розлади шлунку (дискінезії кишечника з явищами кишечного стазу або діареєю поза фазою загострення);
 • хвороби печінки (залишкові форми вірусного гепатиту після закінчення періоду жовтяниці, в неактивній фазі або у фазі затухання активності, хронічні гепатити різної етіології, залишкові форми після токсико-хімічних уражень печінки в неактивній фазі, при незначних відхиленнях функціональних проб печінки, при загальному задовільному стані);
 •  хвороби жовчних шляхів (холецистіт, холангіт різної етіології, без схильності до частих загострень, без жовтяниці та при нормальній ШОЕ);
 • функціональні захворювання жовчних шляхів та жовчного міхура (дискінезії жовчних шляхів та жовчного міхура, спазм сфінктера Одді);
 • жовчно-кам’яну хворобу (холецистіт калькульозний за винятком форм ускладнених інфекцією та частими загостреннями, а також після хірургічного втручання на жовчних шляхах в ранні строки після операції, при зміцненому післяопераційному рубці та задовільному загальному стані);
 • панкреатит хронічний рецедивуючий (крім туберкульозного) без схильності до частих загострень (латентна форма), черевні спайки (спайки, які виникли після операції або запалення в черевній порожнині), а також спайкові тяжі по ходу кишечника, які не викликають часткової непрохідності;
 • перігастрити, перідуоденіти, перігепатити, періхолецистіти, які розвинулись на грунті хронічних запалень нетуберкульозного походження, після операцій та травм черевної порожнини, крім форм, ускладнених гнійними процесами, та форм у фазі загострення запального характеру.
Протипоказання, які виключають направлення хворих із захворюваннями органів травлення на курорт Моршин є:
 • рубцеве звуження стравоходу, кишок з порушенням прохідності, структура загальної жовчевої протоки та протоки жовчного міхура;
 • виразка шлунку та дванадцятипалої кишки у фазі загострення, а також виразка ускладнена субкомпенсованим стенозом, повторними кровотечами, які мали місце за останні 8-10 місяців, пенетрацією виразки;
 • гастрити регідні, антральні, а також поліпи шлунку, хвороба Менетріє (гіпертрофічний гастрит);
 • ускладнення після операції на шлунку (наявність післяопераційного рубця, що не загоюється, нориці, синдром приводної петлі), демпінг — та гіпоглікемічний синдром у важкій ступені, атонія культі шлунку;
 • енетероколіт з вираженим порушенням травлення, виснаження;
 •  хронічна дизентерія, неспецифічні виразкові коліти, хронічний коліт з численним виразковим або ерозійним процесами в прямій та сигмовидній кишці, виявленими при ректоскопії, а також кровоточивий геморой, поліпоз кишківника;
 • часті та важкі приступи жовчно-кам’яної хвороби з проявами активної інфекції (підвищення температури, нейтрофільоз тощо)
 •  затяжна форма вірусного гепатиту в активній фазі;
 • цирози печінки;
 •  усі форми жовтяниці.
Водолікування. Мінеральні джерела

Становленню та розвитку курорту Моршин сприяли його головні лікувальні фактори – джерела мінеральних вод (розсоли).
Джерело №1 являє собою шахтний колодязь глибиною біля 50 м. Вода його високомінералізована (ропа, розсіл), що відрізняє її від багатьох лікувальних джерел нашої країни. Загальна мінералізація ропи з глибиною колодязя збільшується від 16г/л до 400г/л. По хімічному складу – хлоридно-сульфатна натрієво-магнієва. Викорис-товується для зовнішнього (ропа поверхневого шару колодязя) і внутрішнього (ропа придонного шару) застосування. Суттєво доповнюють терапевтичну цінність води мікроелементи – мідь, цинк, залізо, алюміній, стронцій, титан, кобальт. Особливо ефективна при захворюваннях гастритами з пониженою секреторною функцією, ентероколітами з підвищеною моторно-евакуаторною функцією. Джерело №6 – в експлуатації з 1968 р., свердловина дуже багата та перспективна, дебіт 123,4 куб.м. на добу. По хімічному складу – сульфатно-хлоридна натрієво-магнієво-калієва вода (ропа) з загальною мінералізацією до 238 г/л, відрізняється високим вмістом сульфатів магнію і калію, які в основному і обумовлюють специфічну дію особливо в лікуванні хворих з патологією печінки, жовчовивідних шляхів, гастритах із збереженою і підвищеною секреторною функцією і ін.
Джерело № 4 розташоване в лісопарковій зоні. Мінералізація – 0,17 г/л. По хімічному складу – гідрокарбонатно-кальцієва, крім цього містить калій, натрій, магній, залізо, сульфати, але в невеликій кількості. В ній близько 38 од. Maxе радону, також підвищений вміст розчиненого кисню, реакція слабокисла. Враховуючи фізико-хімічні властивості, використовується як сечогінна при лікуванні сечокислих діатезів, сечокам’яної хвороби, хронічних пієлонефритів і ін.

Застосування. Мінеральні води джерел №№ 1,6,4 використовуються як для зовнішнього, так і внутрішнього застосування, а також для різних промивань та зрошень.

Для зовнішнього застосування в вигляді мінеральних ванн використовують, в основному, мінеральну воду джерела №1. Як показали дослідження, під впливом хлоридно-натрієвої води настають зміни в різних функціональних системах, нейрогуморальній регуляції та тканинному метаболізмі. Після прийому ванн на шкірі залишається соляний “плащ” і внаслідок подразнення поверхневих рецепторів відбуваються вищевказані фізіологічні зміни. Мінеральні (ропні) ванни з загальною мінералізацією 10-20 г/л призначаються через день, тривалістю 10-15 хв., t36-370С
Внутрішнє застосування – у вигляді промивань та зрошень. Особливо ефективне при захворюваннях кишечнику, сечостатевої системи у чоловіків, гінекологічних захворюваннях, а також при хронічних інфекційно-алергічних захворюваннях верхніх дихальних шляхів в вигляді інгаляцій.
На курорті широко використовують інші природні чинники: торф’яну грязь та озокерит.

БАЖАЄМО ПРИЄМНОГО ВІДПОЧИНКУ З «ГАЛИЧАНКОЮ ІФ»!