Поляниця

На північний захід від Яремче, поблизу гірськолижного курорту «Буковель», знаходиться село Поляниця (інколи називають Паляниця). Колись поселення називалося Поляниця-Поповичівська, оскільки було власністю чоловіка на прізвище Попович, а Поляниця, вважається похідною назвою від полонин, тобто «полонини, які були власністю Поповича». Інша версія походження назви буквально позначує місце поселення «поляницею», що означає «випалене місце». Перша письмова згадка про Поляницю була 1820 року.

На початку ХХ ст. у селі князь Ліхтенштейн придбав чимало маєтків і отримав право на полювання. Згодом він виділив кошти на будівництво церкви, яку закінчили у 1912 році і приурочили до свята Введення у храм Пресвятої Богородиці. У 1946 році церква згоріла. Лише 1990 році у селі звели нову церкву, яка також приурочена до свята Введення у храм. Поблизу нової церкви знаходяться поховання австрійських воїнів, які полягли у боях під час І світової війни.

Сьогодні Поляниця – село, що інтенсивно розвивається від часу побудови гірськолижного курорту «Буковель», адже до підйомників пішки можливо дійти усього за 20 хвилин. Тут існує великий асортимент послуг – харчування, проживання, оренда лижного спорядження.

Готелі в с. Поляниця

Красна поляна
Марилен
Сосна
Royal Village Resort
Шульц