Микуличин

Микуличин: це найдовше село в Україні. Воно простягнулося на 44 км, а за своєю загальною площею Микуличин перевершує навіть обласний центр. Відомий Микуличин і тим, що тут в 1901 році був відкритий перший український готель з назвою «Народний».

Не залишить байдужим Микуличин і любителів пива, адже тут є своя броварня, яка готує чотири сорти пива «Гуцульське». Особливо цікавий смак «Медового» пива: його варять і настоюють на карпатському меді й прополісі з пасіки власника броварні.

Микуличин — низькогірний кліматичний курорт, розташований на висоті 750 м над рівнем моря, в долині річки Прут в Яремчанському районі Івано-Франківської області.

У цього поселення давня цікава історія. Перша письмова згадка датується 1412 роком. За твердженнями істориків ці землі колись були подаровані Данилом Галицьким князю Микулі, від чого і походить назва села.

М’який клімат, цілюще повітря, завдяки великій кількості хвойних лісів насичене фітонцидами, розвинена туристична інфраструктура зробили Микуличин прекрасним місцем для сімейного відпочинку. Тут можна не лише чудово відпочити, а й підлікуватися.

Для сімей, які надають перевагу зеленому туризму, розроблено багато цікавих маршрутів, розрахованих на людей різного віку та різної фізичної підготовки. Походи за ягодами та грибами, екскурсії в селі в церкву Святої Трійці з дзвінницею ХІХ століття, до відомого водоспаду Женецький Гук (висота 15 м), розташованому на стику сіл Микуличин і Татарів, до найвищої вершини Карпат Говерли, до Яремче на водоспад Пробій, до Скель Довбуша та інші — це далеко не весь перелік пропонованих туристичних маршрутів.

Село Микуличин в Карпатах також відомо завдяки тому, що на його землях знаходиться одне з найостанніших розвіданих нафтогазових родовищ.

Зимовий Микуличин став улюбленим місцем туристів-гірськолижників. Поблизу розташовані гірськолижні курорти Буковель — 24 км, Яблуниця — 19 км, Ворохта — 18 км та Ясіня — 31 км.

У Микуличині є великий вибір готелів, приватних садиб, мотелів, в яких можна знайти собі відповідні номери на будь-який смак і за відповідними цінами. Харчування не буде проблемою: можна відвідувати ресторани й кафе селища, а також для проживаючих організовано харчування за домовленістю практично у всіх готелях. Також можна відвідати сауни, викупатися в басейні або пограти в більярд, провести хороший вечір у кав’ярні чи барі.