Трускавець


Санаторії 5*

Ріксос Прикарпаття

Санаторії 4*

Женева
Оскар
Шале Грааль
Санаторії 3* (проживання, 3-х разове харчування, лікування)
Трускавецькурорт («Алмаз», «Весна», «Кристал», «Рубін», «Янтар»)
Кришталевий палац
Cанаторій «Карпати»

Вілли

«Вікторія»
«Марта»
«Хижина» СПА

В передгір’ї Українських карпатських гір, в долині річки Воротище розташувалося місто-курорт, історія якого налічує століття. Ні, це місто ніколи не було великим торговельним центром, в ньому також немає промислових гігантів, під його стінами жодного разу не проходили знамениті битви. Але щороку в це невелике містечко приїжджає більше 200 тисяч людей, щиро сподіваючись, що саме тут — серед букових та хвойних лісів вони знайдуть те, що для кожної людини є найголовнішим у її житті – здоров’я. Саме тут, недалеко від обласного Львова, на берегах гірських річок Вишниця і Воротище, розмістилося чудове місто Трускавець — курорт, який повертає здоров’я.
Трускавець прекрасний у будь-яку пору року — і помірно холодною зимою, коли стовпчик термометра рідко опускається нижче 12 градусів, і теплою сухою осінню, і звичайно ж, не дуже спекотливим літом. Адже в умовах дещо пониженого атмосферного тиску (700 — 735 мм рт.ст., досить характерного для передгір’я Карпат), температура повітря влітку рідко досягає відмітки +30°С. Найбільш сприятливі пори року для відпочинку у Трускавці — літо, рання весна та початок осені.
З 1827 року, коли була відкрита перша водолікарня, Трускавець офіційно отримав статус міста-курорту і зайняв належне місце серед найвідоміших європейських курортів. Унікальні сульфатно-гідрокарбонатні і магнієво-кальцієві мінеральні води, які не мають аналогів у світі, з красивими поетичними назвами, такими як Нафтуся, Марія, Софія, Броніслава чудово лікують хронічні захворювання печінки та жовчних шляхів, а також виразкову хворобу шлунку та гастрити. Мінеральні води курорту Трускавця не лише запобігають каменеутворенню в нирках, але й підвищують активність функцій залоз внутрішньої секреції, виводять з організму радіонукліди і шлаки, сприяють відновленню імунної системи людського організму. У бальнеолікуванні також широко використовують вуглекислі та смарагдові ванни, води джерел застосовують також у вигляді промивань, зрошувань, інгаляцій і гідромасажу, що у сукупності з іншими процедурами дуже сприятливо впливає на організм.
З 1861 року на курорті Трускавець широко використовується озокеритотерапія та грязелікування при захворюваннях хребта і суглобів (артрити, артроз, остеохондроз), периферичної нервової системи, гінекологічних захворюваннях.
Окрім основної спеціалізації, на курорті Трускавець практикується лікування різних супутніх патологій. Медиками курорту розроблені й ефективно застосовуються спеціальні методики комплексного лікування серцево-судинних, шкірних захворювань, а також захворювань дихальних шляхів.
Поряд з цим оздоровниці курорту проводять курси інтенсивної реабілітації по спеціальних програмах: лікування пародонтозу, клімактеричного синдрому, ожиріння, залишкових явищ після гінекологічних операцій та ін. Величезним успіхом користуються скорочені курси цільової реабілітації по нозологічних формах, а саме: антистресова програма, косметологічна програма, програма омолоджування організму та інші.
Лікувальні властивості мінеральних вод, мінеральних солей та озокериту, прекрасна природа, кристально-чисте гірське повітря і сучасні лікувальні методики – ось ті чинники, які забезпечують ефективне лікування, здавалося б невиліковних хворoб.
Звичайно ж, жоден курс лікування не буде ефективним, якщо він не підкріплений гарним настроєм і максимальною кількістю позитивних емоцій. Відпочинок в Трускавці — це відвідини музею художника Біласа та міського музею курорту Трускавця, автобусні екскурсії, зокрема до Львова, відвідини національного парку «Сколівські Бескиди», під’йом на канатно-крісельній дорозі на гору Тростян. Незабутнє враження залишить у Вас екскурсія у Почаївську Лавру, де окрім богослужіння в Успенському соборі Ви зможете побачити мощі святого Іова та чудотворну ікону Божої Матері. А любителям романтики дуже сподобаються відвідини Мукачівського замку і монастиря, замку Шернборга, Ужгородського замку.
Якщо Ви приїдете до Трускавця з дітьми — можете бути повністю впевненими, що для маленьких гостей в цьому чудовому місті-курорті створені всі необхідні умови, для того, щоб вони відчували себе щасливими всі дні, які вони проведуть у Трускавці — курорті, котрий повертає здоров’я.
Курорт Трускавець славиться 14 джерелами мінеральних вод.
Мiнеральнi води з низькою мінералізацією («Нафтуся», «Марія») використовуються для внутрішнього застосування, води з високою мінералізацією (більше 10 г/дм³) – в бальнеології. Хлоридно-натрієві води високої мінералізації корисні для лікування захворювань кишечника, гінекологічних захворювань, їх також застосовують при запальних процесах внутрішніх органів та опорно-рухового апарату.
Хлоридно-натриевые воды высокой минерализации полезны для лечения заболеваний кишечника, гинекологических заболеваний, а также применяются при воспалительных процессах внутренних органов и опорно-двигательного аппарата.
Відомі мінеральні води курорту: «Нафтуся», «Марія», «Софія», «Броніслава», «Юзя» і гірський віск «озокерит» протягом 180 років притягують тисячі відпочивальників з усього світу.

Показання до лікування

Трускавець – єдиний у Європі курорт, головним медичним профілем якого є лікування урологічних захворювань. Також на курорті ефективно лікують гастроентерологічні захворювання, захворювання ендокринної системи та опорно-рухового апарату, серцево-судинної системи та багато інших.
Щорічно для профілактики і лікування багатьох захворювань, загального оздоровлення організму і зміцнення імунітету курорт відвідують десятки тисяч відпочивальників з усього світу. Високі результати в лікуванні досягаються завдяки комплексній дії таких факторів як мінеральні води курорту, фізіотерапевтичні процедури та процедури водолікування.

Захворювання нирок і сечовивідних шляхів:
•    хронічні пієлонефрити, латентні форми пієлонефритів, пієлонефрити з аномаліями розвитку нирок і сечовивідних шляхів,
•    післяопераційні стани, стан після видалення каміння,
•    вроджені ниркові аномалії,
•    сечокам’яна хвороба з одинокими і множинними каменями в нирках і сечовивідних шляхах,
•    хронічні простатити,
•    везикуліти і цистити.
Захворювання органів травлення:
•    хронічні гастрити, панкреатит, езофагіти,
•    гепатити, стани після інфекційного гепатиту,
•    холецистити і ангіоколіти,
•    жовчнокам’яна хвороба, крім форм, які потребують хірургічного втручання,
•    дискінезія жовчовивідних шляхів, жовчного міхура і кишечника,
•    латентна форма хронічного панкреатиту без частих загострень,
•    хронічні коліти та ентероколіти, крім стенозу, туберкульозних, виразкових, актеріальних і паразитарних форм.
Захворювання органів дихання:
•    хронічні бронхіти і трахеїти,
•    емфіземи легенів і бронхіальні астми,
•    пневмосклероз та ін.
Інші захворювання:
•    цукровий діабет у стані стабільної компенсації,
•    захворювання органів кровообігу (атеросклероз, гіпертонія, ендартеріїт, ішемічна хвороба серця),
•    захворювання шкіри (алергічні дерматити, екзема, псоріаз, лишай, себорея),
•    захворювання хребта (остеохондроз, кифосколіоз),
•    захворювання суглобів і периферичної нервової системи (колагеноз, ревматизм, неврити, плексити),
•    імунодефіцит та ін.

Сприяє ліквідації запальних процесів в органах і тканинах, стимулює виведення дрібних каменів і піску із нирок, жовчного міхура, сечо- і жовчовивідних шляхів, зменшує літогенність сечі і жовчу (ліквідовує небезпеку повторного каменеутворення).»Нафтуся» нормалізує обмін речовин, шлунково-кишкового тракту, підшлункової залози, підвищує активність залоз внутрішньої секреції, захищає і відновлює печінкові клітини, виводить з організму радіонукліди, шлаки і недоокис лені продукти обміну речовин. Має сечогінну, жовчогінну, спазмолітичну, знеболюючу дію, знімає запальний процес у нирках, сечових шляхах, печінці, кишечнику і т.д. Завдяки імуномоделюючій дії, відновлює захисні сили організму, попереджає онкологічні захворювання.

Дещо схожі мінеральні води: Східницьке родовище знаходиться в Орівському пласті Сколевських Карпат і тому в Східниці «Нафтуся» трапляється разом із нафтою, а трускавецька «Нафтуся» трапляється з озокеритом, оскільки Трускавецьке родовище знаходиться в Прикарпатськім вигині. Родовища Східниці відрізняються від Трускавецького родовища хімічним складом органічних речовин, що є похідними мелінітових сланців з домішками заліза. Сатановськє і Гусятинське родовища відрізняються від лікувальної «Нафтусі» тим, що їх органічні складові мають вугільне походження. Ундоровське родовище (Росія) відрізняється від трускавецької «Нафтусі» органічними речовинами гумусного походження.
Лікувальна «Нафтуся» Трускавецького родовища містить органічні речовини нафтового походження в такому збалансованому складі, що її можна прирівнювати до складного гомеопатичного препарату, створеного самою природою. І саме органічні речовини нафтового походження визначають лікувальні властивості справжньої «Нафтусі», дають їй переваги перед іншими водами. Лікувальна Трускавецька «Нафтуся» аналогів в світі не має!

Трускавецьке родовище має в наявності 25 мінеральних джерел, але найбільш відомими вважаються 3 джерела:

Джерело №1 «Марія» в Трускавці — це хлоридно-сульфатно-натрієва вода. Вона знижує шлункову секрецію, стимулює жовчоутворювальну функцію печінки, збільшує вироблення жовчі, зменшує концентрацію холестерину в жовчі, стимулює регенерацію тканин печінки, зменшує запальні процеси і спастичні прояви шлунково-кишкового тракту.
Лікарські рекомендації — при захворюванні цукрового діабету, панкреатиті, сечовивідних каналів, печінки і ін. суворо за призначенням лікаря.

Джерело №2
«Софія» в Трускавці — це хлоридно-сульфатно-натріева вода з підвищеним вмістом мікроелементів. Ця «Нафтуся» впливає на кислотно-лужний баланс і сприяє зменшенню кислотноутворювальної функції шлункових залоз.
Лікарські рекомендації — при захворюванні шлунку, кишечнику і дванадцятипалої кишки (хронічний панкреатит, хронічний коліт, хронічні гастрити, виразковій хворобі).

Джерело №3 «Броніслава» в Трускавці — Використовують при полосканні горла і носоглотки при лікуванні верхніх дихальних шляхів.

Джерело «Юзя» в Трускавці — це слабомінералізована вода із слабким запахом сірководню. Органічні речовини, які знаходяться в ній, підсилюють лікувальну дію на організм людини. А завдяки речовинам гліцеринового походження ця «Нафтуся» сприятливо впливає на шкіру, надає їй здорового вигляду і еластичності. Але її слід вживати тільки за призначенням лікарів.

Для зовнішнього використання застосовують води інших джерел у вигляді ванн, зрошень, промивань, гідромасажу та інгаляцій. Окрім мінеральних, застосовують вуглекислі та перлинні ванни, що особливо ефективні при супутніх захворюваннях серцево-судинної системи, цукровому діабеті та порушеннях обміну речовин. Басейн з мінеральною водою і сауну відвідують ті, хто відновлює функції суглобів та м’язів. Мінеральні купелі сприяють ефективному лікуванню остеохондрозів, артритів, артрозів і міозитів.

Озокерит

У 1850 р. австрійський мінеролог Глюкер вперше назвав земний віск озокеритом (від грецького «озо»-пахну і «херос» — віск). У європейській науковій літературі озокерит називають гірським, земним, мінеральним воском. Основні його поклади знаходяться в 10 км від Трускавця в м.Борислав. Це дуже рідкісна гірська порода. За запасами, видобутком, переробкою і якістю озокериту Україна міцно утримує світове лідерство. Зовні озокерит нагадує бджолиний віск, а за колірною гамою в природі буває від жовтого до зеленувато-коричневого відтінків. Що складається з суміші твердих вуглеводів, генетично споріднений нафті, він має високу теплоємність. Видобування земного воску почалося в кінці 18 сторіччя на ряду з рапою (нафтою).
У різні роки озокерит використовувався при виготовленні свічок, обробці шкіри, в медицині( для лікування суглобів, травм і вогнепальних ран). У Східниці озокерит використовується для лікування на повну потужність. Тому це лікування ефективніше, простіше і вигідніше ніж грязеве лікування. На практиці використовують препарати на основі озокериту і інших нафтопродуктів (парафіну, вазеліну) — озокерафін, озокералін, озопарафін, серветки озокерафінові, медичний озокерит. Було помічено, що терапевтична дія «Нафтусі» значно посилюється навіть при одноразовому застосуванні аплікацій з озокериту. Таким чином, комплекс цінних біологічних і физико-хімічних особливостей озокериту робить його незамінним і тому попит на нього постійно зростає (за даними 1992 р. 1 тона озокериту оцінювалася в 50 разів вище ніж 1 тона нафти). Сьогодні, в 21 сторіччі, земний віск залишається дуже цінною сировиною. Проводиться подальше комплексне вивчення озокериту в медицині і техніці на благо людини.

Бажаємо Вам приємного відпочинку з «Галичанкою ІФ»!