Східниця

Санаторій «Східницькі Карпати»
Туристично-оздоровчий комплекс „ЗЕЛЕНИЙ БІР”
Санаторій “Стожари”
Готельний комплекс з лікувально-оздоровчими функціями «Три сини і донька»

   

Східниця —  курортна перлина Львівської області, яку називають «Українська Швейцарія».

Пропонуємо відпочинок в Східниці, в долині річки Східничанка, на відстані 20 км від Трускавця. Східниця розташувалася між гірських перевалів.
Відпочинок в Східниці створює чудові умови для комплексного лікування багатьох недуг з використанням багатьох засобів – мінеральних вод для внутрішнього і зовнішнього застосування, озокеритної терапії, лікувальної фізкультури, та особливе цілюще Карпатське повітря.

Клімат на курорті Східниця – помірний середньо гірський. Повітря в Східницізбагачене ефірними маслами, розріджене, яке змінює частоту дихання, стимулює регуляторну функцію центральної та нервової систем і збагачує кровоносні органи. 

Відпочинок та лікування в Східниці позитивно налагоджує процеси в органах шлунково-кишкового тракту. Багата східницька земля мінеральними водами, чистим повітрям, смерековими лісами.

Здатність посилювати виділення речовин обміну людського організму, ефективно впливати на жовчотвірну функцію печінки, видільну функцію нирок, секреторну та евакуаторну функцію шлунка забезпечили «Нафтусі» провідне місце серед відомих мінеральних вод з лікувальними властивостями.

Води Східницького курорту мають такі покази до застосування:
• захворювання жовчних шляхів і жовчного міхура;
• захворювання печінки, нирок;
• хронічні гепатити;
• хронічні панкрeатити;
• хронічні холецистити, холангіти;
• хронічні піелонефрити;
• хронічні цистити;
• цукровий діабет.

Джерела Східниці:

На території курорту розвідано 38 джерел і 17 свердловин води з різним фізико-хімічним складом. На порівняно невеликій території зосереджені різні типи лікувальних вод: слабко мінералізована — типу «Нафтуся» з розчинними органічними речовинами в кількості 10-30 мг/л, залізисті мінеральні води із вмістом заліза від 20 до 70 мг/л, унікальні лужні («Сходницкая содова»), мінеральні води типу «Боржомі». Крім них родовище має мінеральні природно-столові води й гліцеринові джерела. Це курорт для тих, хто думає про свої нирки, печінку, шлунок й інші органи шлунково-кишкового тракту, а також для людей, які перебували під дією радіоактивного випромінювання, хворих діабетом, з ослабленим імунітетом, захворюваннями щитовидної залози й нервової системи. По суті для всіх. Дія води перевірена на практиці. Час лікування, що рекомендує — від 14 до 24 днів. Але поліпшення аналізів наступає вже через кілька днів активного водолікування.

Джерело №1 – гідрокарбонатна натрієво-кальцієва вода, яка допомагає при сечокам’яних хворобах, хронічних пієлоцистах, хронічних пієлонефритах. Знаходиться джерело біля вілли «Золоте руно» в лісовій зоні.

Джерело № 1-с — має підвищений вміст органічних речовин та яскраво виражену біологічну лікувальну дію при захворюваннях печінки й сечовивідних шляхів, а також при панкреатитах. Містить спиртові смоли, гумусові речовини, карбонові кислоти. Сприяє вимиванню і видаленню з організму каменів, ниркового писку і продуктів запальних процесів. Розміщене біля готельного комплексу «Три Сини», що знаходиться на вул.Зарічній.

Джерело №2-с — типу «Боржомі», «Поляна Квасова». Ця вода помічна при гастритах, виразковій хворобі, хронічних панкреатитах, колітах. Розміщене недалеко від автовокзалу на вул.Т.Шевченка.

Джерело №3 — слабо мінералізована слабо-кисла гідрокарбонатна кальцієва вода. Вода має сечогінну та протизапальну дію, покращує циркуляцію крові в організмі, сприяє відновленню нормальної роботи нирок. Збагачена мідью, цинком, йодом, бромом, фтором, кобальтом, марганцем. Розміщене при в’їзді зі сторони Борислава в Східниці (вул.Бориславська) в лісовій зоні.

Джерело №8, 9, 10 – гідрокарбонатні кальцієві води, які рекомендують при захворюваннях печінки та жовчних шляхів. Рекомендують при захворюванні печінки, жовчних шляхів, при сечокам’яних хворобах, хронічних пієлонефритах. Рекомендують при цукровому діабеті. Розміщене в бюветі, що знаходиться на вул.Т.Шевченка.

Джерело №15 – має високий вміст заліза, вуглекислоти і марганцю. Аналогів даної води в Україні немає. Корисно вживати при хронічних захворюваннях шлунка з пониженою кислотністю. Допомагає у виведенні з організму радіонуклідів. Розміщене в лісовій зоні біля санаторію «Гуцулка».

Джерело №13 — подібна до джерела №15, сприяє виведенню з організму радіонуклідів, змінює секторну функцію шлункових залоз. Розміщене біля готельного комплексу «Три Сини».

Джерело №18 С — має підвищену кількість мікроелементів і біологічно активних лікувальних органічних речовин, які збільшують утворення жовчі та стимулюють сечогінну функцію нирок. Розміщене на вул. Котляревського, поблизу готеля «Санта-Марія».

Джерела №25 і 26 — слабо мінералізовані, гідрокарбонатні сульфатно-кальцієво-магнієві води, які рекомендують вживати при захворюваннях нирок, хронічних циститах, хронічних гепатитах та після хвороби Боткіна. Розміщене в лісовій зоні біля лікувально-оздоровчої бази «Зелений бір».

Варто відвідати:
  • Меморіальна кімната-музей першовідкривача Східницького родовища мінеральних вод О.Стоцького на території санаторію «Карпати».
  • Церква Св.Миколи (1695 р.) у с.Новий Кропивник.
  • Державний історико-культурний заповідник «Тустань» у с.Урич Сколівського р-ну. Маршрут Східниця-Урич становить 10 км.
  • Залишки доменної печі «Залізна гута», у якій на поч. ХІХ ст. деревним вугіллям плавили з руди залізо, яке очищали з допомогою молота.

Бажаємо Вам приємного відпочинку з «Галичанкою ІФ»!