Хмільник

Санаторії Хмільника:

ДП Клінічний санаторій «Хмільник»
Санаторій «Березовий Гай»
Санаторій «Поділля»
Центральний військовий клінічний санаторій «Хмільник»

Перлина Поділля — місто-курорт Хмільник відомий далеко за межами України. Місто Хмільник – провідний і єдиний радоновий курорт України. Хмільник розташований у мальовничій чашевидній долині, на сході та півночі якої – степова місцевість, а на південному заході масиви змішаних лісів. Популярність йому принесли лікувальна радонова вода і відкриті на її базі оздоровниці. 40 цілющих радонових джерел Хмільника успішно лікують гіпертонію, ревматизм, захворювання опорно-рухового апарату, захворювання серцево-судинної і периферичної нервової системи, порушення обміну речовин. Радонові ванни використовуються при лікуванні опіків шкіри, цукровому діабеті і т.ін. Великий листяно-хвойний ліс насичує повітря ефірними оліями і смолами, що благотворно впливає на організм людини. Помірний клімат і вологість повітря Хмільника підвищують ефективність курортного лікування.Основним лікувальним фактором курорту є мінеральні радонові води. Багаточисельні дослідження, які проводились НДІ курортології і фізіотерапії, Українським НДІ реабілітації і курортології, Вінницьким медичним університетом ім. М.І. Пирогова, встановили, що функціонуючі і нові відкриті джерела мінеральних вод мають високі лікувальні властивості. По гідрогеологічному походженню та іонному складу води деякі джерела в Хмільнику, завдяки своєрідному сполученню розчинених в них компонентів, є унікальними і не мають аналогів серед відомих мінеральних вод.Другим по значенню лікувальним фактором курорту Хмільник є лікувальна торф’яна грязь Війтівецького родовища. По основним фізико-хімічним і санітарно-бактеріологічним показникам торф’яна грязь Війтівецького родовища відповідає всім вимогам, пред’явленим до лікувальних торфів і рекомендована до використання з лікувальною метою.
Оздоровчими факторами курорту Хмільник є помірний м’який клімат з теплою зимою та сонячним літом, чистим прозорим повітрям без вмісту шкідливих викидів, наявністю водойм (річки – Південний Буг, Хвоса та озер) і розташування міста-курорту в зоні змішаного лісового масиву.
Основні засоби лікування: радіоактивні, вуглекислі, гідрокарбонатно-хлориднокальціево-натріеві мінеральні води, торфові грязі Війтівецького родовища.Показання: захворювання крові, органів руху, нервової системи, жіночі хвороби. Радон — продукт розпаду радію, А радонові ванни дуже корисні для здоров’я, сприяють поліпшенню ліпідного та водно-сольового обміну, виведенню з організму натрію, сечової кислоти і надлишків рідини. Під впливом радону знижується рівень цукру в крові, нормалізується її склад, йдуть неврози та інші захворювання нервової системи. У результаті підвищується рівень захисних сил організму.
У Хмільнику лікують захворюваннями нервової і серцево-судинної систем, хребта, суглобів, з гінекологічними проблемами і цукровим діабетом 1-2 стадії.

Бажаємо Вам приємного відпочинку з «Галичанкою ІФ»!