Австрія

Австрія – одна з найкрасивіших країн Центральної Європи. Австрія підкорить ваші серця. Влітку і взимку тисячі туристів приїжджають сюди, щоб спуститися вниз з гірських вершин на лижах або санках, насолодитися дивовижною красою пейзажів, зануритися у кришталево чисту воду дивних озер, стати учасниками всесвітньо відомих фестивалів та свят, прогулятися чарівним вуличками Відня, Зальцбурга, Граца, Лінца та інших міст. Ця невеличка країна розташована у Центрі Європи і не має виходу до моря. Межує з Чехією (спільний кордон — 362 км), Німеччиною (784 км), Угорщиною (366 км), Італією (430 км), Ліхтенштейном (35 км), Словаччиною (91 км), Словенією (330 км), Швейцарією (164 км). Переважно гірська країна. Південна частина зайнята Східними Альпами (найвища точка — гора Ґросглокнер, в масиві Високий Тауерн, 3 797 м) і їх передгір’ями. Менша, північна частина — хвиляста рівнина, що на крайньому північному сході переходить у Середньо-Дунайську низовину.
Столиця – Відень
Населення —  8 353 243 чоловік
Мова —  Офіційна мова — німецька, регіональні мови: словенська, хорватська та угорська.
Релігія— Католицизм
Грошова одиниця – євро
Клітат — Клімат помірний, континентальний, на заході вологий. Середня температура січня від —1 °C до —5 °C, липня від +17 °C до +19 °C.
Кухня — Австрійська кухня традиційна, сильно відрізняється в різних землях країни. Головна австрійська м’ясна страва — відомий віденський шніцель — засмажений у сухарях великий шматок м’якої телятини, подається з овочевими салатами. На особливу увагу заслуговують віденські кав’ярні, які є батьківщиною європейської культури кави.

Визначні місця

   

Чим знаменита Австрія????
Австрія славиться своїми чудовими гірськолижними курортами.
Австрія країна натхнення Моцарта, Шуберта, Гайдна, Брамса, Глюка, Малера і всесвітньо визнаного короля вальсів Штрауса.
Австрія це собори і палаци імперської Відня.
Австрія це Зальцбург — батьківщина Вольфганг Амадея Моцарта.
Австрія — країна казкових гномів і фей зі сторінок книжок Братів Грим,
Столиця Австрії Відень — найкрасивішій і найдавнішої місто в історії та багато-багато іншого …

Що привезти додому з поїздки у Австрію???

    

 Цукерки «Моцарт».  Знамениті австрійські ласощі можна купити і на центральній площі Відня, і на заправці в альпійському селі. В Австрії відомі на весь світ цукерки, всюди будуть однаково свіжими і смачними. Вважається, що найправильніше купувати цей сувенір у Зальцбурзі, на батьківщині великого Моцарта. Адже саме тут почалося виробництво однойменних солодощів. З 1890  цукерки встигли стати справжнім символом Австрії.
Торт «Захер». Торт, як і цукерки «Моцарт», давно перетворився на символ країни. Якщо Ви турбуєтесь за збереження торта, поспішаємо Вас порадувати: в кондитерській його упакують в спеціальну коробку, яка дозволить транспортувати торт без особливих клопотів. Ну а щоб зберегти свіжість, купувати «Захер» бажано в день вильоту на Батьківщину.
«Swarovski». Прикраси з кришталю «Swarovski» — шукайте в містечку Інсбрук. Це єдине місто на землі де роблять в оригінальному вигляді. В Інсбруку знаходиться музей фірми виробника кристалів «Swarovski», а на його території знаходиться найбільший у світі салон — магазин фірми «Swarovski». Де Ви можете купити як прикраси в готовому вигляді, так і просто камінці різних видів розмірів і огранювання. Ціна залежить від виробу.
Гарбузова олія, зацукровані квіти, магнітики на холодильник, чашки, тарілки стакани з зображенням нот (як нагадування про батьківщину Моцарта), особливі австрійські сувеніри «Коров’ячі дзвіночки», майки та кепки з зображеннями герба і прапора Австрії, і, звичайно ж «Шнапс» — справжній абрикосовий самогон — Ви знайдете в будь-якому магазині сувенірів, в кожному місті Австрії.

Корисні поради

* Місцевий час  відстає від київського на 1 годину.
* Чайові складають 5% від вартості замовлення, у  ресторанах прийнято залишати 10% від суми рахунку.
* Туристичні пластикові картки забезпечують безплатний проїзд у будь-якому виді громадського транспорту, безкоштовне (або дешеве) відвідання музеїв і екскурсій, усілякі знижки. Безкоштовні карти Відня, маршрути транспорту, програми екскурсій і брошури можна отримати в офісі Вієн-Турисмус на Альбертинаплатц.

Фестивалі

Кількість урочистих заходів і свят просто величезна, і більшість з них так чи інакше пов’язані з музичними і культурними подіями країни.
У Відні проводяться Дні Гайдена (початок березня), Дні духовної музики (початок березня — середина квітня),Віденськийфестиваль (травень — червень), Віденське музичне літо (середина червня — середина вересня), Міжнародний музичний молодіжний фестиваль (липень), фестиваль Спектакулум (липень), Дні Шуберта (листопад), фестиваль оперети в Бадені (кінець червня — середина вересня) й ін.
Гран-Прі Австрії з автогонок Формули-1 проходить на автодромі A1-ринг у Шпільберзі у травні — липні.
В Інсбруці — концерти в палаці Амбрас (середина червня — початок серпня) і фестиваль стародавньої музики (друга половина серпня).
У Зальцбурзі — Моцартівський тиждень (останній тиждень січня), Великодній фестиваль, Зальцбурзький фестиваль на Трійцю, концерти у фортеці Хоензальцбург (Великдень — кінець жовтня), концерти в палаці Мірабель (цілий рік), Зальцбурзький театр маріонеток (цілий рік), Зальцбурзький фестиваль (кінець липня — кінець серпня), Дні культури в Зальцбурзі (жовтень), Передріздвяні концерти (грудень) і музичні фестивалі Моцарта.
Айзенштадт — Міжнародні дні Гайдена (середина вересня), концерти Гайдена в палаці Естерхазі (середина вересня — початок жовтня). У Граці — Штиріада (червень — липень), фестиваль «Осінь у Штирії» (кінець вересня — кінець жовтня), концерти в палаці Еггенберг (травень — вересень) та ін.
Лінц — Міжнародний Брукнерівський фестиваль (середина вересня — початок жовтня), виставка Арс Електроніка (середина вересня) та ін.
У Мербиші — Озерний фестиваль (липень-серпень, по суботах і неділях).

Бажаємо Вам приємного відпочинку з «Галичанкою ІФ»!