Алупка

Щоб пізнати неповторну красу Алупки, потрібно поглянути на неї з моря. Перед вашими очима – великий трикутник. Біля основи цього трикутника, вздовж берега, мальовничо розкинулися будиночки, санаторії, палац, що потопає в зелені садів і парків. По кутам цього уявного трикутника тягнуться гірські кручі, сірі та звивисті. А вершиною цього трикутника є неперевершена і велична, зубчаста голова бабусі Ай-Петрі. На 1234 м піднялася вона над містом і закрила доступ до Алупки північним і північно-східним вітрам. Під її прикриттям взимку та влітку зеленіє екзотична рослинність Алупкінського парку, найпрекраснішого на Південному березі Криму, де цілий рік лежить смарагдовий килим на полянах, у січні розквітають троянди, лютому мигдаль, у березні – алича, кизил, анемони та інші квіти та дерева. Одна зі скель, що оточують Алупку має назву скала Айвазовського.

Алупка – другий за величиною курорт південного берегу Криму, розташований на відстані 17 км від Ялти. Зі сходу і заходу місто відокремлене від курортних селищ – Місхору та Сімеїзу – далеко заглибленими в море мисами. Алупка славиться пречудовим палацом кн. Воронцова, збудованим в мальовничій місцевості у готично-мавританському стилі з кримського граніту і зеленого каменю (за планом англійського архітектора Блора).
Тут немало санаторіїв, більшість яких спеціалізується на лікуванні легеневих захворювань, в тому числі туберкульозу, оскільки клімат Алупки для цього особливо сприятливий. Зимою тут тепліше, ніж в Ялті, більше сонячних днів, вологість повітря невисока, в самому місті і на схилах гір багато хвойних дерев. Після Місхору Алупка найтепліший курорт на південному березі Криму. Середньорічна температура тут +13,2°C, кількість сонячних днів у році 208 – 246. з північного заходу Алупка захищена гірськими схилами Яйли з вершиною Ай-Петрі, з північного заходу – ай-тодорівським і місхорськими мисами. Зима в Алупці тепла (середня температура січня +4°, +5°C), літо гаряче з середньою температурою в липні та серпні близько +24°C, осінь тепла, помірно волога, з великою кількістю ясних сонячних днів.

Пляжі Алупки: основним і найбільш відвідуваним пляжем в Алупці вважаєтьсябезкоштовний міський пляж. Берег дрібно-гальковий з великими валунами, які надають вишуканість пляжу, а заодно служать розвагою для дітей і хорошим місцем для зйомки і фотографування. Бетонні хвилерізи виглядають потужно на фоні синього моря. Інфраструктура пляжу добре розвинена – затишний бір, роздягалки, душові, прокат лежаків, парасольок, різного виду пляжні розваги.
Пляж «Дитячі купальні» – невелика мальовнича бухта з дрібною галькою, стесаною морським приливом. Бетонні майданчики, великі валуни і висока кам’яна стіна надають цьому пляжу вигляд величезної ексклюзивної ванни, наповненої чистою голубою водою. Відпочиваючі можуть скористатися роздягалками, прокатом тапчанів.
Лазурний берег – прекрасний пляж в Алупці «Лазурний» складається з 3 секцій, розділених пірсами. Берег між пірсами різний, один з них – піщаний, решта – галькові. Інфраструктура пляжу – під’їзд для автомобіля, бар з напоями і закускою, роздягалки, прокат водного спорядження та лежаків і парасольок.

Визначні місця

Алупка прикрасить Ваш відпочинок різними екскурсіями, серед яких: відвідуванняВоронцовського Палацу, знаменитого екскурсійного центру, прогулянки по його чудовому старовинному парку, що несе в собі атмосферу справжнього “Дворянського гнізда”; підйом по канатній дорозі на гірську вершину Ай-Петрі, що як лицарський замок підноситься над всією Великою Ялтою, знайомство з вишуканими кримськими винами у фірмовому дегустаційному залі Массандрівського заводу.

Алупка – єдине з міст Криму, звідки не далеко до багатьох місцевих визначних пам’яток: Воронцовський Палац, Ластівчине гніздо, Лівадія тощо. Зумівши об’єднати практично незайману природу, зеленувато-синє море і чисте гірське повітря, Алупка користується популярністю як серед молоді, так і сімей з дітьми.

Найвідоміша визначна пам’ятка міста – Воронцовський палац і парк, в якому акліматизовані рослини з узбережжя Середземного моря, Північної та Південної Америки, Східної Азії. Це велике поміщицьке господарство графа М. С. Воронцова побудоване в середині XIX століття в псевдоготичному стилі з мавританським порталом (архітектор Е. Блор). В ансамбль палацу входять: головний, бібліотечний та Шуваловського корпусу, годинникова башта і башти західного входу, тераса з мармуровими левами, палацовий дворик, зимовий сад, фонтани та ін При палаці – верхній і нижній пейзажні парки; у верхньому парку – незвичайно мальовниче природне нагромадження брил діабазу, так званий “алупкінський хаос”. Будівля оточена гаями кипарисів та магнолій. За палацом височіє гряда Кримських гір з вершиною Ай-Петрі. Вище палацу розташований сад з гротами, природними печерами, кратером погаслого вулкана і величезними скелями, між якими розбиті алеї.