Грузія

Грузія, це неймовірно красива країна! Широкі рівнинні простори, гірські вершини, живописні пейзажі рік, водоспадів та лісів. Країна з  історією, з цікавою культурою, побутом та глибокими традиціями заворожує з першого погляду.
Географічне положення: Держава в Південно-Західній Азії розташована на східному узбережежжі Чорного моря. Загальна площа Грузії — 69,7 тис. кв. км. На півночі Грузія межує з Російською Федерацією, на півдні з Туреччиною, Азербайджаном та Вірменією, на сході з Азербайджаном, а західні кордони проходять по Чорному морю. Більшу частину території Грузії займають гори і передгір’я Кавказу — 87 %, низини та рівнини низини і (Картлійська низовина, Колхідська та Алазанська низини) — 13%.
Валюта: Лари
Мова: Офіційна мова — Грузинська, а в Абхазькій автономії офіційною мовою також є абхазька. Для спілкування з іноземцями прийнята англійська мова. Більшість населення добре розуміє російську мову.
Релігія: Грузія є стародавньою християнською державою.
Християнство та перша Грузинська Автокефальна церква виникли ще у IV стотлітті. Також є католицизм, іслам, іудаїзм.
Клімат: Клімат Грузії перехідний від субтропічного на заході до помірного на сході. Середня температура січня -2 — 3 С, серпня 17 — 26 С. Клімат східної частини Грузії знаходиться під впливом континентальних повітряних мас. На рівнинах літо жарке та сухе, а в горах погода швидко змінюється. Для цього регіону характерні раптові похолодання, зливи та снігопади, а також сильні вітри (фени), що дують з гір в долини.

Визначні місця

  

Вардзія. Вардзія — це печерний монастирський комплекс XII — XIII століть у районі Самцхе-Джавахеті. Понад 600 приміщень (церкви, каплиці, келії, лазні, трапезні, бібліотеки) здіймаються над лівим берегом річки Мткварі. Протяжність цього комплексу становить приблизно 900 метрів. Усі ці рукотворні споруди йдуть углиб гори на 50 метрів, а здіймаються на висоту восьмиповерхового будинку.
Мцхета. В місті збереглися Акрополь, собор Светіцховел, залишки укріплень кварталів та могильників Картлійського царства (початок І тис. до н.е. — Х V ст.), які об’єднані в Мцхетський музей-заповідник. Крімтого, тут знаходиться комплекс монастиря Самтавро (головний храм ХІ ст.).
Тбілісі, якому вже понад 1500 років, можна побачити вузькі вулиці, двох та трьохповерхові цегляні будинки, характерною особливістю яких є зовнішні сходи та чарівні дворики. Майже на кожному кроці ви побачите, цікаві будівлі та пам’ятки архітектури та мистецтва.  Особливо варто звернути увагу на храми і монастирі, адже православ’я зародилось тут ще 2000 років тому. Варті уваги: залишки фортеці Нарікала або Шурісціхе, церква Св. Марії або Анчісхаті, руїни храму в Атешгі, кафедральний Сіонський собор в ім’я Успіння Богоматері або просто Сіоні (V-VII ст., в ньому зберігається одна з головних святинь Грузії — хрест Св. Ніно), знамениті тбіліські сірчані лазні, церкви Кашветі (1910 р.), Св. Георгія (1710 р.), Бетлемі (XVI ст.) та Норашен (1793 р.), палац цариці Дареджан Сачин, Будинок Опери Паліашвілі, Російський драматичний театр ім. Грибоєдова, Концертний зал філармонії, Музей шовку, Музей грузинського мистецтва, Державна бібліотека, Театр маріонеток, Музей народної архітектури під відкритим небом у Черепашачого озера, Музей історії Грузії та багато інших цікавих місць.
Кутаїсі. Варто побачити набережну Ріоні з «висячими верандами», Історико-етнографічний музей, картинну галерею і знамениті руїни собору Богоматері (Баграті, X-XI ст.) в якому був коронований Давид Будівельник, Будинок-музей Паліашвілі, культовий центр Гелаті (XII в.), печери Сатаплі і триступеневий водоспад (загальна висота більше 200 м.) біля села Горді, Плато динозаврів.

 Що привезти додому з поїздки в Грузію?????

    

Вино. Даний сувенір займає перше місце і це — не просто так. Багато археологів та істориків сходяться на думці, що саме , Грузія є країною , де вперше зародилося культурне виноробство. І логічно, що вино з такою древньою традицією обов’язково буде відмінним. Його смакові якості отримали визнання у всьому світі. Варто відзначити, що місцеве населення в більшій мірі цінує біле і рожеве вино. Останнє тут іменується «червоним ». Вино ж з насиченим рубіновим відтінком , яке в більшості країн називають червоним , грузини іменують не інакше , як «чорне » і не радять споживати його у великих кількостях.
Спеції. Для багатьох гостей Грузії пункт «КУПІВЛЯ СПЕЦІЙ» є обов’язковим у програмі (особливо сванська сіль та імеретинський шафран).
Чача. Грузинська горілка чача з винограду відноситься до численного представництва бренді і є міцним напоєм. Справжня грузинська горілка чача проводиться тільки з винограду Ркацителі. Треба відзначити, що горілка чача є національним грузинським продуктом, і початок його виробництва йде вглиб століть. Вважається, що  щоденне вживання чачі з винограду — запорука здоров’я та довголіття.

До цікавинок Тбілісі та Грузії варто віднести також неймовірно смачну грузинську кухню, мінеральну воду Боржомі, вишукані грузинські вина та виноградну горілку чача.
Той, хто відвідає Грузію, може одночасно спостерігати всі чотири порироку: глибокий сніг на вершинах; туман з дощем і снігом у горах, що пробивається молоду травичку і весняні квіти в передгір’ях і, нарешті, жарке літо серед вічнозелених пальм на березі Чорного моря.

Віза 

!!! Між Україною та Грузією існує безвізовий режим, однак слід пам’ятати, що для перебування на території Грузії громадянам України потрібен закордонний паспорт. Якщо Ви приїхали до Грузії з будь-якою метою більше ніж на 3 місяці, необхідно в консульському відділі Посольства України стати на тимчасовий консульський облік, а також протягом трьох діб після приїзду зареєструватися в місцевих органах самоуправління або в поліцейському відділенні з метою уникнення небажаних інцидентів та штрафу.